Zamknij

Polska modelka Kaja Funez Sokoła skrytykowała Blankę Lipińską. Chodzi o jej wypowiedź o seksie

Sylwia Wamej
14.02.2020 13:20
Kaja Funez Sokoła
fot. Instagram.com/ Kaja Funez Sokoła

Kaja Funez Sokoła skrytykowała Blankę Lipińską, autorkę poczytnych książek "365 dni" za wypowiedź o seksie. "Słowa tej autorki są po prostu jakąś fantazją seksualną, to jest naprawdę straszne" - mówi modelka w rozmowie z serwisem Plejada.pl

Kaja Funez Sokoła skrytykowała Blankę Lipińką za słowa o seksie

Kaja Funez Sokoła, która jest modelką, skomentowała słowa Blanki Lipińskiej o seksie. Lipińska jakiś czas temu udzieliła wywiadu, w którym skomentowała scenę gwałtu w jej książce.

"Dla jednych kobiet to jest gwałt, feministki bardzo głośno krzyczały na ten temat. Dla innych kobiet to bardzo fajny seks oralny (...) Miała tylko pecha, bo spodziewała się, że to będzie romantyczny stosunek, a dostała dominanta. Stąd płynie ważna nauka: uważaj, o co prosisz, bo możesz to dostać, ale nie w takiej formie, o jaką prosiłaś albo na jaką jesteś gotowa" - powiedziała Blanka Lipińska w wywiadzie dla "Wprost". Jej słowa odbiły się szerokim echem. Ostatnio całe zamieszanie wokół wywiadu Lipińskiej skomentowała polska modelka -Kaja Funez Sokoła.

"Słowa tej autorki są po prostu jakąś fantazją seksualną, to jest naprawdę straszne. W dzisiejszych czasach, kiedy za pomocą mediów zagranicznych od lat mocno nagłaśniana jest sprawa przemocy seksualnej wobec kobiet, to ta pani robi coś strasznego. Nie wiem, czy to miało być zagranie PR-owe, żeby lepiej sprzedać film, czy ta pani naprawdę tak myśli, bo jeśli tak, to jest, to wstyd dla kobiet. Ona nie tylko nie może się nazywać feministką, ale to jest wręcz seksistowskie" - podkreśla Kaja Funez Sokoła.

Polska modelka, która oskarża Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne, podkreśla, że Blanka powinna spotkać się twarzą w twarz z ofiarami molestowania seksualnego lub przemocy domowej.

"Chciałabym, żeby ona stanęła oko w oko z kobietami w Afryce czy Pakistanie, z kobietami, które gwałcone są przez swoich mężów, które są sprzedawane, które są owocem gwałtów. Żeby ona powiedziała to im w twarz. Nie sądzę, żeby się odważyła. Natomiast, jeśli chce sprzedawać jakieś fantazje seksualne i robić z tego jakiś chwyt dla swojego filmu, to jest to cios poniżej pasa dla kobiet i dla współczesnego świata, który staje się coraz bardziej cywilizowany. Przeczytać coś takiego w dzisiejszych czasach? Mnie po prostu skóra ścierpła" - powiedziała polska modelka.

Kaja Funez Sokoła radzi Blance Lipińskiej ważyć słowa

Według Kai Blanka Lipińska jako osoba medialna, powinna bardziej ważyć słowa.

"Nie rozumiem, jak można nie zdawać sobie sprawy, że jesteś osobą popularną i masz głos, który potem w mediach jest reprodukowany i powielany, to niesie to za sobą jakąś odpowiedzialność. A jak nie chcesz tej odpowiedzialności brać, to powiedz, a to już będzie miało inny wydźwięk: ja chciałabym być zgwałcona, ja chciałabym, żeby mnie to spotkało." - powiedziała.

Zagłosuj

Wybierasz się do kina na film "365 dni"?

Liczba głosów:

RAdioZET.pl/Plajeda.pl/SW