Zamknij

Polska raperka urodzi w więzieniu. Kim jest Schwesta Ewa?

Redakcja
08.11.2018 12:46
Polska raperka urodzi w więzieniu. Kim jest Schwesta Ewa?
fot. Instagram:@schwestaewa

Schwesta Ewa to pochodząca z Polski raperka, której udało się zrobić karierę w Niemczech. Jest w zaawansowanej ciąży i niedługo na świat przyjdzie jej pierwsze dziecko. Wszystko wskazuje na to, że kontrowersyjna artystka urodzi w więzieniu.

Schwesta Ewa, a właściwie Ewa Malanda (wcześniej Muller), to pochodząca z Polski raperka, która zrobiła karierę za granicą. Urodziła się w Koszalinie, ale w wieku kilku lat wraz z matką i braćmi wyjechała do niemieckiej Kolonii, uciekając przed mającym kłopoty z prawem ojcem. W wieku 19 lat przeniosła się do Frankfurtu nad Menem, gdzie została prostytutką. Zarabiała w ten sposób przez około 10 lat, jednocześnie szlifując swoje umiejętności jako raperka. Debiutancki album, wydany w 2015 roku, dotarł do 11. miejsca niemieckiej listy bestsellerów. Zyskała również popularność w Austrii i Szwajcarii.

Schwesta
fot. Instagram:@schwestaewa

Schwesta Ewa urodzi w więzieniu

Schwesta Ewa jest również znana ze względu na swoje kłopoty z prawem. W 2017 roku rozpoczął się jej proces, raperka oskarżona została o przymuszanie nieletnich kobiet do prostytucji, używanie przemocy oraz oszustwa podatkowe. Prokuraturze nie udało się udowodnić jej stręczycielstwa, ale za uszkodzenie ciała i matactwa podatkowe sąd skazał ją na dwa i pół roku więzienia. Ewa przebywa w areszcie i czeka na rozpoczęcie odbywania wyroku.

ZOBACZ TAKŻE: Raper Mac Miller nie żyje. Oficjalna przyczyna śmierci

Schwesta w dodatku jest w zaawansowanej ciąży, najprawdopodobniej więc jej pierwsze dziecko przyjdzie na świat za więziennymi murami. Nie wiadomo jeszcze, czy może liczyć na miejsce w zakładzie dla matek z dziećmi. Sama siebie porównała do Afeni Shakur. Matka słynnego rapera Tupaca również znalazła się w więzieniu, została jednak wypuszczona kilka tygodni przed narodzinami. Porównanie wydaje się nieco na wyrost, bowiem Shakur została skazana z powodów politycznych. Była działaczką radykalnej organizacji Czarne Pantery walczącej o prawa czarnej mniejszości.

Schwesta Ewa
fot. Instagram:@schwestaewa

RadioZET.pl/MF