Zamknij

Polska youtuberka walczy z rakiem głodując. "Więzień ideologii"

Redakcja
24.01.2019 17:15
Polska youtuberka walczy z rakiem głodując. "Więzień ideologii"
fot. Instagram:@againamerica_com

Polska youtuberka Agnieszka Kirchner, znana z kanału "Aga in America" zdecydowała się na głodówkę, która ma pomóc jej w wyleczeniu guza mózgu. Pojawiają się opinie, że należy do zgromadzenia przypominającego sektę.

Powszechny dostęp do internetu pozwala niemal każdemu na wyrażanie swoich opinii publicznie i dzieleniem się swoim życiem z pozostałymi użytkownikami sieci. Wielu blogerów i youtuberów może poszczycić się sławą nie mniejszą niż gwiazdy telewizji. Część treści przekazywanych przez internetowych celebrytów jest jednak kontrowersyjna. Tak jest wypadku Agnieszki Kirchner, znanej z prowadzenia kanału "Aga in America". W swoich filmach relacjonowała swoją pracę opiekunki i opowiadała o swoim życiu w Stanach Zjednoczonych. Jednak najgłośniej jest o głodówce, która trwała od 22 grudnia 2018 roku do 20 stycznia 2019 roku. Miała ona pomóc w walce z guzem mózgu.

LECZENIE RAKA: Dowiedz się więcej

Agnieszka
fot. Instagram:@againamerica_com

Youtuberka głodzi się, by pokonać raka

Chorobę nowotworową zdiagnozowano u Kirchner przed tym, jak zaszła w drugą ciążę. Sama opisała to w jednym z publikowanych w sieci filmów. 

- Ponad dwa lata temu zdiagnozowana została u mnie mutacja genetyczna o nazwie zespół Li-Fraumeni lub w skrócie LFS. Oznacza to, że jak mówią, moje ryzyko dostania raka w jakiejkolwiek części ciała jest znacznie wyższe niż w przypadku ludzi bez tej mutacji.

- Jest on 25% większy, niż był zanim zaszłam w ciążę. Ostatnie badanie miałam kilka miesięcy przed ciążą. Albo nawet tuż przed ciążą.

Większość osób zdecydowałaby się na skorzystanie z pomocy lekarzy, jednak Kirchner nie pokłada zbyt mocnej wiary w medycynę. Zdecydowała się na skorzystanie z medycyny alternatywnej. W tym celu poddała się między innymi rygorystycznej diecie. Oznajmiła także, że swoje zdrowie powierzy niejakiemu doktorowi Lorenowi, założycielowi organizacji przez wielu ekspertów uznawanych swego rodzaju sektę. 

- Nie zdecydowałam się na biopsję, ani operację. Lecę do centrum odnowy biologicznej dr Lorena. To właśnie zamierzam zrobić. Będę tam przynajmniej 4 tygodnie. Będę pić wodę i odpoczywać. By pozbyć się mojego guza.

GUZ MÓZGU: Przyczyny, objawy, przyczyny

Na youtuberkę spłynęła fala krytyki. Internauci zarzucają jej promocję nieskutecznych metod leczenia i zły wpływ na osoby zmagające się z chorobą nowotworową. Jej zachowanie negatywnie oceniła między innymi koleżanka z branży prowadząca kanał "Życie pod palmami". 

-  To jest tragedia totalna, osoba wygłodzona. Ja rozumiem, ona była na głodówce. Dużo osób mówi „jak ma wyglądać jak była na głodówce” tylko pytanie czy jest sens iść na głodówkę, jeżeli jest się już w takim stanie. Koszulka z napisem „rośliny mają proteiny”, więzień ideologii krótko mówiąc.

Metoda Kirchner wydaje się co najmniej dyskusyjna. Miejmy nadzieję, że Agnieszka nie przepłaci tego życiem.

RadioZET.pl/MF