Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polski książę żeni się. Dla swojej wybranki jest wujkiem

29.10.2018 16:23

Polski książę, Jan Lubomirski-Lanckoroński, powtórnie się żeni. Były mąż Dominiki Kulczyk wstąpi w związek małżeński z kobietą, dla której jest wujkiem. Huczne wesele już latem przyszłego roku.

Jan Lubomirski-Lanckroński fot. Tomasz Zukowski/East News

Były mąż Dominiki Kulczyk, książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, przygotowuje się do drugiego ślubu. Jego wybranką jest spokrewniona z nim Helena Mańkowska. Para planuje ślub latem przyszłego roku. Impreza ma być huczna i odbyć się w stronach panny młodej - w Szczawnicy, w pałacu Nawojowie, należącym do rodziny młodej. Przyszli małżonkowie udzielili wywiadu do magazynu "Wprost". Zdradzili w nim, że są dla siebie rodziną, choć niezbyt bliską.

"Jestem wujem Heleny, ale piątego stopnia. Wywodzimy się z tego samego pnia drzewa genealogicznego, mieliśmy wspólny herb. Małżeństwa w naszych rodzinach zdarzały się często" informuje Lubomirski-Lanckoroński na łamach "Wprost".

Para poinformowała, że huczne, trwające cztery dni wesele, zamierzają zorganizować w tradycyjnym stylu, inspirowanym lokalną kulturą: z góralską kapela i tańcami. W planie jest nawet ognisko. Zapowiada się, że w uroczystości udział weźmie wielu gości. Na szczęście przyszli małżonkowie już wiedzą, że miejsce dla wszystkich znajdzie się w nowym hotelu w Szczawnicy, którego otwarcie już niebawem.

Przypomnijmy, że Dominika Kulczyk i Jan Lubomirski-Lanckoroński byli małżeństwem do 2013 roku. Razem mają dwójkę dzieci.

RadioZET.pl/Wprost/SA

Oceń