Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polski książę żeni się. Dla swojej wybranki jest wujkiem

29.10.2018 16:23

Polski książę, Jan Lubomirski-Lanckoroński, powtórnie się żeni. Były mąż Dominiki Kulczyk wstąpi w związek małżeński z kobietą, dla której jest wujkiem. Huczne wesele już latem przyszłego roku.

Jan Lubomirski-Lanckroński fot. Tomasz Zukowski/East News

Były mąż Dominiki Kulczyk, książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, przygotowuje się do drugiego ślubu. Jego wybranką jest spokrewniona z nim Helena Mańkowska. Para planuje ślub latem przyszłego roku. Impreza ma być huczna i odbyć się w stronach panny młodej - w Szczawnicy, w pałacu Nawojowie, należącym do rodziny młodej. Przyszli małżonkowie udzielili wywiadu do magazynu "Wprost". Zdradzili w nim, że są dla siebie rodziną, choć niezbyt bliską.

"Jestem wujem Heleny, ale piątego stopnia. Wywodzimy się z tego samego pnia drzewa genealogicznego, mieliśmy wspólny herb. Małżeństwa w naszych rodzinach zdarzały się często" informuje Lubomirski-Lanckoroński na łamach "Wprost".

Para poinformowała, że huczne, trwające cztery dni wesele, zamierzają zorganizować w tradycyjnym stylu, inspirowanym lokalną kulturą: z góralską kapela i tańcami. W planie jest nawet ognisko. Zapowiada się, że w uroczystości udział weźmie wielu gości. Na szczęście przyszli małżonkowie już wiedzą, że miejsce dla wszystkich znajdzie się w nowym hotelu w Szczawnicy, którego otwarcie już niebawem.

Przypomnijmy, że Dominika Kulczyk i Jan Lubomirski-Lanckoroński byli małżeństwem do 2013 roku. Razem mają dwójkę dzieci.

RadioZET.pl/Wprost/SA

Oceń