Zamknij

Polski model na okładce francuskiego „Vogue”. Kim jest Staś Zienkiewicz?

Maciej Friedrich
17.09.2019 12:59
Polski model na okładce francuskiego „Vogue”. Kim jest Staś Zienkiewicz?
fot. screen: Instagram

Polscy modele i modelki nie od wczoraj świetnie radzą sobie na światowych wybiegach. Z ogromnego sukcesu może cieszyć się pochodzący z Ożarowa Mazowieckiego Staś Zienkiewicz. Ceniony model pojawił się na okładce francuskiego wydania magazynu „Vogue”.

Top Model” to program, w którym aspirujące modelki i modele walczą o wejście do międzynarodowego modowego biznesu. Nic w tym dziwnego, przykład dają im wielkie nazwiska, którym udało się zrobić światową karierę, a ich twarze znamy z okładek branżowych magazynów. Jednym z najbardziej prestiżowych bez wątpienia jest „Vogue”, amerykańskie czasopismo wydawane od końca XIX wieku, nazywane „biblią mody”. Pojawienie się na okładce uznawane jest za ogromny sukces. Do tej pory cieszyć się z niego mogły między innymi Anja Rubik, Joanna Kulig i Monika Jagaciak. Teraz dołączył do nich utalentowany polski model.

Staś Zienkiewicz na okładce francuskiego „Vogue”

Mowa tu o Staśku Zienkiewiczu, niezwykle utalentowanym modelu pochodzącym z Ożarowa Mazowieckiego. Mimo zaledwie 20 lat ma na swoim koncie wiele sukcesów. Pojawiał się na wybiegu tak prestiżowych marek jak Versace, Givenchy czy Maison Margiela. Podpisał kontrakty z agencjami w Paryżu, Mediolanie czy Londynie. W Polsce pracuje dla agencji Uncover Models.

Oryginalna uroda przyciągnęła uwagę redakcji francuskiego wydania „Vogue”, która zdecydowała się na umieszczenie jego wizerunku na okładce październikowego wydania. Polak pozuje na niej w towarzystwie pochodzącego z Estonii Braiena Vaiksaara.

Francuski „Vogue” umieścił okładkę z Zienkiewiczem na swoim oficjalnym profilu na Instagramie. Staśkowi serdecznie gratulujemy sukcesu.

Top Model 8 - UCZESTNICY. Kto dostał się do programu i wszedł do domu modeli? [LISTA]

Zagłosuj

Czytasz "Vogue"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF