Zamknij

Marek Torzewski ma nowotwór złośliwy. Córka słynnego polskiego tenora wyznała prawdę

Maciej Friedrich
11.06.2019 12:21
Marek Torzewski ma nowotwór złośliwy. Córka słynnego polskiego tenora wyznała prawdę
fot. GERARD/REPORTER/EAST NEWS

Marek Torzewski, popularny polski śpiewak operowy, zmaga się z poważną chorobą nowotworową. O tym, że tenor walczy z rakiem, opowiedziała w wywiadzie jego córka. Niestety, z jej słów wynika, że sytuacja jest bardzo poważna. W jakim stanie jest twórca hitu „Do przodu Polsko”?

Marek Torzewski to popularny polski tenor mieszkający w Belgii. Artysta próbował swoich sił w Polsce, nagrywając lżejsze gatunkowo utwory. Kibicie najlepiej pamiętają go z przeboju „Do przodu Polsko”, który przez pewien czas traktowany był jako oficjalny hymn polskiej reprezentacji piłkarskiej. Niestety, obecnie gwiazdor zmaga się z bardzo poważną chorobą. Informację o tym ujawniła jego córka Agata Torzewska w rozmowie z magazynem Plejada.

Marek Torzewski zmaga się z chorobą

Półtora miesiąca temu Torzewski został skazany za rzekome przywłaszczenie 4450 złotych. Chodziło o fakturę, która przypadkiem dostała się w ręce tenora, a ten odmówił zwrotu pieniędzy. Córka artysty zabrała głos w sprawie, a przy okazji wyznała, że jej ojciec ma złośliwy nowotwór.

– Ja chcę bronić mojego ojca. On jest osobą szczerą, nigdy nikomu niczego nie ukradł ani nie przywłaszczył żadnych pieniędzy. Rozpętanie skandalu o taką sumę, to jest śmiech na sali. Nikt nie chce wysłuchać mojego ojca. [...] On jest w trudnej sytuacji zdrowotnej, bo jest osłabiony chorobą nowotworową. To już jakiś czas trwa. Ojciec nie jest osobą, która o tym opowiada, ale jest w takim momencie, że powinien mieć trochę więcej spokoju. Leczenie trwa. Nie chcę wchodzić w detale, ale jest to rak złośliwy [...] Sytuacja nie jest łatwa dla niego i całej rodziny. Nikt nie jest przygotowany na taką chorobę, a to wszystko trwa już parę długich miesięcy. [...] Mój ojciec jest wrażliwym człowiekiem tak, jak każdy artysta. W normalnych warunkach, w dobrym stanie zdrowia, odznaczałby się dobrą odpornością i odwagą, ale każdy jest człowiekiem. Jego dotyka zwłaszcza to, że sprawa jest nieprawdziwa, a on nie ma prawa do obrony i każdy bierze pod uwagę tylko jedną stronę.

DOWIEDZ SIĘ: Rak, czyli nowotwór złośliwy. Jak powstaje i dlaczego jest groźny?

Marek Torzewski – kim jest polski tenor?

Marek Torzewski urodził się w 1960 roku w Rogoźnie. Jest absolwentem wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu. Po występach w Teatrze Wielkim w Łodzi zadebiutował na zagranicznej scenie w Mediolanie. W 1986 roku postanowił wyemigrować do Belgii, gdzie został solistą Teatru Królewskiego w Brukseli. Na swoim koncie ma również występy w Niemczech, Francji, Włoszech i wielu innych krajach.

Torzewski jest pierwszym artystą, który wykonał polski hymn narodowy przed meczem piłkarskiej reprezentacji. Jest autorem hitu „Do przodu Polsko”, uznawanego przez Polski Związek Piłki nożnej za oficjalny hymn reprezentacji.

Prywatnie tenor jest mężem Barbary Romanowicz-Torzewskiej. Ich córka Agata przyszła na świat we wrześniu 1984 roku.

Zagłosuj

Pamiętasz przebój "Do przodu Polsko"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF