Zamknij

Pomnik księżnej Diany odsłonięty. Koniec konfliktu? "Między Harrym a Williamem nie ma zahamowań"

02.07.2021 13:55
Harry i William
fot. Rex Features/East News

Pomnik księżnej Diany został odsłonięty, w uroczystości wzięli udział William i Harry. Ekspertka od mowy ciała oceniła, jaki stosunek do siebie mieli zwaśnieni bracia. Czy uroczystość można uznać za początek pojednania?

Brytyjska rodzina królewska od lat nie była tak podzielona i gorzko oceniana przez opinię publiczną. Wszystko za sprawą Meghan Markle i księcia Harry'ego, którzy postanowili zerwać z tradycją i opuścili dwór, wyprowadzając się do Stanów Zjednoczonych. Być może cała sytuacja nie wzbudzałaby tak dużych kontrowersji, gdyby nie wywiad u Oprah Winfrey, gdzie książęca para otwarcie opowiedziała o opresyjnym traktowaniu, które miał doprowadzić Meghan do myśli samobójczych. "Czarne owce" są obecnie niemal w otwartym konflikcie z resztą dworu, pojawiły się nawet pomysły dotyczące pozbawienia niepokornego małżeństwa tytułów oraz finansowego wsparcia.

Wiele osób upatrywało okazji na pojednanie się Harry'ego i Williama w uroczystości odsłonięcia pomnika księżnej Diany. Choć wokół wydarzenia pojawiło się wiele kontrowersji, związanych między innymi z absencją księżnej Kate, liczono na konkretne gesty obydwu książąt. Do przełomu nie doszło, choć ekspertka od mowy ciała dostrzegła zachowania, które mogą być prognozą polepszenia stosunków. Nie zabrakło jednak nerwów.

ZOBACZ TAKŻE:  Rozwód w rodzinie królewskiej. Wnuk Elżbiety II ogłosił koniec małżeństwa  

Harry i William pogodzili się podczas odsłonięcia pomnika księżnej Diany?

Judi James, ekspertka od mowy ciała, oceniła zachowanie Williama i Harry'ego podczas uroczystości odsłonięcia pomnika księżnej Diany. Nawet drobne zachowania zostały dostrzeżone.

- Harry pokazywał niewielkie sygnały świadczące o jego zdenerwowaniu, ponieważ dotykał pierścionka ślubnego. Chciał w ten sposób pokazać, że jego strefą komfortu jest żona Meghan - ocenił James.

Być może bracia postanowili załagodzić konflikt, o czym świadczyć może ich zachowanie podczas prywatnej rozmowy.

- William dotknął kilka razy swojej marynarki, tak jak zresztą Harry swojego krawata, ale kiedy rozmawiali ze sobą, używali tych samych empatycznych i otwartych gestów, sugerujących, że nie ma między nimi zahamowań - czytamy.

Kto wie, być może drobne gesty doprowadzą to zgody między brytyjskimi braćmi, na co z pewnością liczy wielu wielbicieli rodziny królewskiej.