Zamknij

Pomnik księżnej Diany skrytykowany. Coś poszło nie tak? "Wygląda bardzo męsko" [FOTO]

09.07.2021 14:30
Odsłonięcie pomnika księżnej Diany
fot. Rex Features/East News

Książęta William i Harry odsłonili pomnik ukochanej mamy, tragicznie zmarłej księżnej Diany. Niestety, pojawia się coraz więcej komentarzy z zarzutami, że Diana została nieprawidłowo odwzorowana i nadano jej męską niemal posturę.

Brytyjska rodzina królewska miewała lepsze czasy jeśli chodzi o wizerunek i medialny odbiór. Duża w tym zasługa ogromnej afery wokół niepokornego księcia Harry'ego i Meghan Markle. Małżonkom nie po drodze było z resztą dworu i postanowili wycofać się z oficjalnej roli członków monarchii. Niestety, po wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych postanowili głośno opowiedzieć o tym, jak toksycznym środowiskiem jest otoczenie pałacu. W detalach opisali ogromną presję i traktowanie, które doprowadzić miało księcia na terapię, a Meghan wręcz do myśli samobójczych. Wywołało to wściekłość niektórych członków rodziny królewskiej i nadwątlenie rodzinnych więzów.

Otwarcie mówi się o bardzo chłodnej relacji Harry'ego z bratem, księciem Williamem. Bracia mają być w stosunku do siebie bardzo oficjalni, a nawet nieuprzejmi. Mąż Meghan miał zostać między innymi źle potraktowany na pogrzebie księcia Filipa. Pojednania braci upatrywano w odsłonięciu pomnika ich ukochanej mamy, tragicznie zmarłej księżnej Diany. Pojawiły się głosy, że bracia są na dobrej drodze do porozumienia, jednak sam pomnik Diany wzbudza kontrowersje.

ZOBACZ TAKŻE:  Książę Harry i Meghan Markle przylecą do Anglii. Pogodzą się z rodziną królewską?

Pomnik księżnej Diany skrytykowany po oficjalnym odsłonięciu

Brytyjczycy i fani brytyjskiej rodziny królewskiej z reguły euforycznie reagują na informacje płynące z dworu, zwłaszcza gdy dotyczą księżnej Diany i pamięci po niej. Jednak niedawno odsłonięty pomnik spotkał się ze słowami krytyki. Twórcy wyrzucano drobne niedociągnięcia, szczególną uwagę zwrócono jednak na oddanie postury księżnej. Zdaniem wielu osób Diana została oddana, jakby miała figurę mężczyzny.

- Możesz spojrzeć się na pomnik pod dowolnym kątem… i nadal nie przypomina Diany, zbyt męsko.

- Nie wydaje mi się, żeby pomnik ją przypominał. W rzeczywistości była o wiele piękniejsza.

- Powinna się uśmiechać… Nie podoba mi się to. Może z bliska to wygląda lepiej.

- Wygląda bardzo męsko - czytamy w komentarzach.

Na szczęście znalazło się wiele osób, które bronią odsłoniętego pomnika.

- To jest idealne, absolutnie wspaniałe, ponieważ reprezentuje Dianę, jej humanitarną pracę z ludźmi różnych ras. Niesamowita praca!

- Myślę, że ten grymas oddaje siłę jej ducha i miłości, która nie jest ani męska, ani żeńska - ripostowali.

A jak wam podoba się pomnik księżnej Diany?

Pomnik księżnej Diany
fot. Rex Features/East News