Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Popek chce zostać posłem. Z jakiego ugrupowania?

12.10.2017 11:36

Popek - raper, lider Gangu Albanii - rozważa wejście w politykę. Kontrowersyjny muzyk poinformował, że zostanie posłem. Ma zamiar kandydować w wyborach parlamentarnych.

Popek będzie posłem fot. screen

"Będę politykiem, bo startuję na posła. Nie zdradzę nic więcej, nie zdradzę, z jakiej partii" - powiedział Popek w niedawnym wywiadzie na YouTube. Jak informuje Super Express, chodzi o partię Wolność Janusza Korwina-Mikkego. Podobno panowie spotkali się jeszcze pod koniec września i doszło tam do pewnych ustaleń.

Podobno ekscentryczny polityk przyznał, że raper zrobił na nim pozytywne wrażenie i "jeżeli któryś okręg zdecyduje się na przyjęcie na listy pana Popka, to pan Popek będzie kandydatem partii Wolność do Sejmu".

Sporo przemawia za tym, że raper faktycznie poważnie myśli o karierze politycznej. Świadczy o tym jeden z filmów, który pojawił się na YouTube tuż przed planowanym spotkaniem z liderem partii Wolność, o którym wspomina SE. W kilkominutowym materiale pod nazwą "Niech żyje wolność" Popek zdradza swoje poglądy na temat kilku społeczno-politycznych kwestii. Mówi m.in. o tym, że w Polsce płaci się zbyt duże podatki. Pyta też o kondycję służby zdrowia. Trudno nie potraktować tego jak swoistej zapowiedzi - szczególnie, że swoją wypowiedź Król Albanii kończy słowami: "Panie Januszu, widzimy się jutro".

Biorąc pod uwagę doniesienie SE.pl o tym, że Popek startowałby z list partii Janusza Korwina-Mikkego, wydaje się, że coś jest na rzeczy. Raper nie zdradził nic więcej, choć zgodnie z zapowiedziami menedżera artysty, komentarz pojawi się wkrótce, czyli po zbliżającej się walce Popka na KSW.

RadioZET.pl/SA

Oceń