Zamknij

Popek chce zostać posłem. Z jakiego ugrupowania?

Redakcja
12.10.2017 11:36
Popek będzie posłem
fot. screen

Popek – raper, lider Gangu Albanii – rozważa wejście w politykę. Kontrowersyjny muzyk poinformował, że zostanie posłem. Ma zamiar kandydować w wyborach parlamentarnych.

„Będę politykiem, bo startuję na posła. Nie zdradzę nic więcej, nie zdradzę, z jakiej partii” – powiedział Popek w niedawnym wywiadzie na YouTube. Jak informuje „Super Express”, chodzi o partię Wolność Janusza Korwina-Mikkego. Podobno panowie spotkali się jeszcze pod koniec września i doszło tam do pewnych ustaleń.

Podobno ekscentryczny polityk przyznał, że raper zrobił na nim pozytywne wrażenie i „jeżeli któryś okręg zdecyduje się na przyjęcie na listy pana Popka, to pan Popek będzie kandydatem partii Wolność do Sejmu”.

Sporo przemawia za tym, że raper faktycznie poważnie myśli o karierze politycznej. Świadczy o tym jeden z filmów, który pojawił się na YouTube tuż przed planowanym spotkaniem z liderem partii Wolność, o którym wspomina SE. W kilkominutowym materiale pod nazwą „Niech żyje wolność” Popek zdradza swoje poglądy na temat kilku społeczno-politycznych kwestii. Mówi m.in. o tym, że w Polsce płaci się zbyt duże podatki. Pyta też o kondycję służby zdrowia. Trudno nie potraktować tego jak swoistej zapowiedzi – szczególnie że swoją wypowiedź Król Albanii kończy słowami: „Panie Januszu, widzimy się jutro”.

Biorąc pod uwagę doniesienie SE.pl o tym, że Popek startowałby z list partii Janusza Korwina-Mikkego, wydaje się, że coś jest na rzeczy. Raper nie zdradził nic więcej, choć zgodnie z zapowiedziami menedżera artysty komentarz pojawi się wkrótce, czyli po zbliżającej się walce Popka na KSW.

RadioZET.pl/SA