Zamknij

Popek wkracza do polityki? Przed budynkiem Sejmu zapowiedział założenie partii [WIDEO]

Redakcja
17.12.2018 12:52
Popek wkracza do polityki? Przed budynkiem Sejmu zapowiedział założenie partii [WIDEO]
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Raper Popek już kilka razy zapowiadał rozpoczęcie politycznej kariery. Tym razem jednak wygląda na mocno zdeterminowanego. Opublikował w sieci swój manifest, w którym zapowiada założenie własnej partii „Młoda Polska”.

Popek, czyli samozwańczy „Król Albanii” to jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych krajowych raperów. Znany z wulgarnych tekstów i charakterystycznych skaryfikacji próbował swoich sił nie tylko w hip-hopie, ale także innych gatunkach muzycznych. Jego debiutancki album „Królowie życia” zyskał status diamentowej płyty. Popek jest również zawodnikiem MMA. W 2016 roku podpisał kontrakt z polską federacją KSW. Widzowie mogli podziwiać jego talent taneczny w „Tańcu z gwiazdami”.

Raper kilka razy zapowiadał również, że ma zamiar zająć się polityką. Już w 2017 roku zapowiadał, że chce wystartować w wyborach parlamentarnych. Z kolei w kwietniu 2018 roku opublikował żartobliwy plakat wyborczy. Wydaje się jednak, że teraz jest naprawdę zdeterminowany, by mieć wpływ na sytuację w Polsce. W sieci opublikował nagranie, na którym stoi przed budynkiem Sejmu i zapowiada wejście do politycznej rozgrywki.

Popek
fot. Instagram:@popek_oficjalnie

Popek zakłada partię polityczną?

W opublikowanym nagraniu Popek zapowiada, że rozpoczyna działalność polityczną i zakłada partię.

– Ja mam k** osobiście tego dość, dlatego robię to dla dobra moich dzieci i waszych dzieci i zajmuję się polityką i otwieram partię Młoda Polska – zapowiada i dodaje:

– Pamiętajcie, że ten kraj jest w naszych rękach. My jesteśmy właścicielami tego kraju i tylko my możemy coś w tym kraju zmienić. Ja nie jestem aniołkiem, popełniłem dużo błędów. Tylko że ja do tych błędów potrafię się przyznać.

Wydaje się, że tym razem Popek nie żartował i naprawdę chce założyć własną partię. Ciekawe, jak duże poparcie uzyskałby „Król Albanii”.

ZOBACZ TEŻ: Tak wyglądał Popek 20 lat temu

RadioZET.pl/MF