Zamknij

Popek wystartuje w wyborach? Opublikował swój plakat

Redakcja
04.10.2018 10:56
Popek wystartuje w wyborach? Opublikował swój plakat
fot. Instagram:@popek_oficjalnie

"Król Albanii" Popek to prawdziwy człowiek-orkiestra. Zrobił karierę jako raper, próbował swoich sił jako zawodnik MMA, a nawet wystąpił w "Tańcu z gwiazdami". Czy teraz przyszedł czas na politykę? Na jego profilu pojawił się plakat, na którym Popek startuje z ramienia partii "Wolność" Janusza Korwina-Mikkego.

Paweł Ryszard Mikołajuw, czyli Popek, to raper znany z rapowych grup Firma i Gang Albanii oraz solowej twórczości. Głośno było o jego kontrowersyjnych zachowaniach i wyglądzie, między innymi skaryfikacjach i wytatuowaniu sobie gałek ocznych. Mimo skandalizujących tekstów, w których pojawiają się narkotyki i seks, jego albumy pokryły się podwójną platyną, a płyta "Królowie życia" zyskała status diamentowej. Popek poza muzyką próbował również szczęścia w sportach walki. W 2016 podpisał kontrakt z polską federacją MMA. Do tej pory zmierzył się między innymi z Mariuszem Pudzianowskim, Robertem Bruneiką i Tomaszem Oświęcimskim. Ciekawym akcentem w karierze rapera był występ w ósmej edycji nadawanego przez Polsat "Tańca z gwiazdami", gdzie ku zaskoczeniu fanów i jurorów zajął trzecie miejsce.

Jak widać, Popek lubi mierzyć się z coraz to nowymi wyzwaniami. W zeszłym roku zapowiadał, że chce zostać posłem i sugerował, że prowadzi rozmowy z Januszem Korinem-Mikke. Z kolei we wtorek, 2 października 2018 roku, w sieci pojawił się plakat wyborczy sugerujący, że startuje do wyborów z listy partii "Wolność". Czyżby panowie jednak się porozumieli?

Popek kandyduje w wyborach?

Na Instagramie pojawił się plakat wyborczy z wizerunkiem Popka. Widnieje na nim nazwa partii "Wolność" Janusza Korwina-Mikkego, a nawet numer listy i pozycji kandydata (lista nr r poz. 1). Raper reklamuje się hasłem "będę alfonsem tego burdelu".

Fani "Króla Albanii" zamieścili pod zdjęciem wiele komentarzy, w tym popierających kandydaturę Popka.

- Głosuje na Ciebie Popek, zrobisz porządek.

- Popek by rządził lepiej niż obecni rządzący.

- W końcu zrobi się normalnie w tym kraju!

Wydaje się jednak, że większość komentujących zorientowała się, że to tylko kolejny żart popularnego rapera. Na plakacie widać bowiem wyraźnie podpis "kandydat do Parlamentu Europejskiego". Popek nie pierwszy raz w kontrowersyjny sposób żartuje sobie z fanów i swojego wizerunku. Trzeba jednak przyznać, że plakat został wykonany bardzo profesjonalnie. Kto wie, być może kiedyś rzeczywiście fani będą mogli na niego zagłosować.

RadioZET.pl/MF