Zamknij

Popek z córką na urlopie. Internauci: a co z obowiązkiem szkolnym?

Redakcja
19.10.2018 13:21
Popek raper
fot. Instagram

Popek pochwalił się w sieci zdjęciami z córką. Fotki zostały zrobione w Tunezji, gdzie obecnie raper przebywa na urlopie. Fani zwrócili jednak uwagę na bardzo ważną kwestię.

Od kilku dni Popek prezentuje na Instagramie zdjęcia ze słonecznego urlopu w Tunezji. Jest tam z pewnością ze swoją dziewczyną i oczywiście z córką, której fotek nie mogło zabraknąć. „Król Albanii” pokazał, jak świetnie rodzina bawi się w gorącym kraju. Zdjęcia z aligatorami, podróż na wielbłądach i oczywiście błogie kąpiele w basenie – czyli typowy urlop. Widać, że Julia świetnie się bawi z tatą.

Popek zaniedbał obowiązek szkolny córki?

Internauci zauważyli, że dziewczynka coraz bardziej przypomina tatę. Niektórzy zwrócili uwagę na istotną kwestię: co ze szkołą? Pojawiły się kąśliwe żarty.

„A twoja córka do szkoły nie chodzi ? Czy idzie w twoje ślady” – pisze jeden z internautów. „Dziecko chyba w szkole powinno być” – dodaje kolejna osoba. Natychmiast pojawiły się odpowiedzi od innych osób, które stanęły w obronie rapera.

„To że twoi rodzice nie zabierali cię na wakacje w roku szkolnym to twój problem. Lepiej jechać w wrześniu lub czerwcu niż w sierpniu gdy jest 50 stopni”. Niektórzy pytają nawet, od kiedy wyjazdy są zabronione, nie wiedząc, że w Polsce istnieje obowiązek szkolny. Wyjaśnijmy – polega on na tym, że w czasie trwania semestru dzieci muszą uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych. Wszelkie nieobecności dziecka – np. z powodu choroby – wymagają usprawiedliwienia od rodzica, ale, należy dodać, za usprawiedliwienie trudno uznać pobyt dziecka na urlopie. W praktyce to do dyrektorów szkół należy ocena, czy dana nieobecność ucznia może zostać usprawiedliwiona.

Jak informują przedstawiciele biur podróży, od pewnego czasu zaobserwować można zwiększający się popyt na rodzinne wyjazdy w czerwcu i wrześniu – czyli w trakcie roku szkolnego. Jak widać, na taki wyjazd zdecydował się również Popek.

RadioZET.pl/SA