Zamknij

Powstał spektakl o Beacie Kozidrak [DATA PREMIERY, OBSADA]

Redakcja
29.01.2019 13:35
Powstał spektakl o Beacie Kozidrak [DATA PREMIERY, OBSADA]
fot. Instagram:@beatakozidrak

Beata Kozidrak to prawdziwa ikona polskiej muzyki. Magda Miklasz postanowiła opowiedzieć historię wokalistki „Bajmu” w formie sztuki teatralnej. Kiedy i gdzie będziemy mogli zobaczyć „Być jak Beata”?

Beata Kozidrak to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek. Obdarzona imponującą, ponad czterooktawową skalą głosu artystka od 1978 roku śpiewa w zespole Bajm, jednej z ikon krajowej muzyki rozrywkowej. Ciężko wymienić choćby niewielką część piosenek grupy, które stały się ponadczasowymi hitami. Kozidrak zaśpiewała między innymi „Piechotą do lata”, „Nie ma wody na pustyni” oraz „Białą armię”. Doskonale radziła sobie również solowo. Jej trzeci album „B3” wydany w 2016 roku osiągnął status złotej płyty, dwa poprzednie pokryły się platyną. Według portalu „Party” artystka zastąpi Ewę Farną w roli szefowej jury programu „Śpiewajmy razem. All Togheter Now”.

Być jak Beata plakat
fot. wspolczesny.szczecin.pl

Spektakl o Beacie Kozidrak

Kariera Beaty Kozidrak jest tak spektakularna, że reżyserka Magda Miklasz zdecydowała się opowiedzieć ją w formie spektaklu teatralnego „Być jak Beata”, który pojawi się na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie już 2 lutego 2019 roku. Autorami scenariusza są Piotr Wiśniewski i Żelisław Żelisławski. Na stronie internetowej teatru pojawił się opis sztuki.

QUIZ: Dokończ teksty największych przebojów Bajmu!

„Spektakl muzyczny złożony z piosenek jednej z najbardziej charyzmatycznych wokalistek naszych czasów, Beaty Kozidrak, o której twórczości Dorota Masłowska pisze tak: »Te piosenki można kochać albo odrzucać, ale one jasno pokazują, że w całym swoim gwiazdorstwie Beata Kozidrak nie była figurantką, firmującą piękną twarzą i silnym głosem wytwory producentów – wyjadaczy. Była oryginalną, wrażliwą, rezonującą z rzeczywistością artystką, dającą ekspresję swojemu istnieniu i czasom, w których żyła«”.

Na scenie zobaczymy Marię Dąbrowską, Magdalenę Wrani-Stachowską, Arkadiusza Buszko, Macieja Litkowskiego oraz Jacka Piątkowskiego. Za muzykę odpowiedzialny będzie zespół w składzie: Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Paweł Rozmarynowski (bas i moog), Waldemar Zieliński (gitara) oraz Kuba Fiszer (perkusja).

RadioZET.pl/MF