Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powstanie film o Beacie Kozidrak. Piosenkarka zagra samą siebie?

13.02.2019 15:29

Beata Kozidrak już od 40 lat zachwyca fanów swoim głosem. Jej kariera jest tak spektakularna, że rozpoczęto prace nad filmem, który opisze historię wokalistki. Sama gwiazda jest zainteresowana wzięciem udziału w produkcji.

Powstanie film o Beacie Kozidrak. Piosenkarka zagra samą siebie? fot. Mateusz Jagielski/EAST NEWS

Beata Kozidrak to prawdziwa ikona polskiej muzyki rozrywkowej. W ubiegłym roku wokalistka obchodziła czterdziestolecie działalności zespołu Bajm, którego liderką jest od początku funkcjonowania grupy. „Szklanka wody”, „Ta sama chwila”, „Myśli i słowa” – nie sposób wymienić wszystkich utworów zaśpiewanych przez Kozidrak, które przeszły do historii polskiej muzyki. Doskonale poradziła sobie również w solowej karierze, lansując takie hity jak „Letni wiatr”. Już niedługo widzowie Polsatu będą mogli oglądać ją w roli szefowej jury w muzycznym show „Śpiewajmy razem. All Together Now”.

Powstanie film o Beacie Kozidrak fot. Piotr Matusewicz/EAST NEWS

Powstanie film o Beacie Kozidrak

Życie i spektakularna kariera Kozidrak inspiruje nie tylko wokalistów. Na początku lutego na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie wystawiono spektakl muzyczny oparty na piosenkach sławnej wokalistki. Jednak to nie wszystko. Sama Beata w rozmowie z magazynem „Party” wyznała, że niebawem rozpoczną się prace nad filmem biograficznym opisującym jej życie i karierę. Jak przystało na historię gwiazdy estrady, produkcja ma być musicalem.

– Znakomity scenariusz i monologi, czasem śmieszne, czasem filozoficzne. I przede wszystkim wspaniałe, choć zaskakujące aranżacje moich utworów. Byłam wzruszona i naprawdę świetnie się bawiłam. Jest już gotowy scenariusz musicalu, który napisał genialny reżyser Piotr Domalewski, twórca znanego filmu „Cicha noc”. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach – zdradziła Kozidrak.

Co ciekawe, sama piosenkarka nie wyklucza udziału w filmie o samej sobie. Jak sama wspomniała:

– Jestem otwarta na propozycje i nie ukrywam, że taki pomysł bardzo mi się podoba.

Przypomnijmy, że Beatę Kozidrak mogliśmy już oglądać w filmie. W 1988 roku wcieliła się w księżniczkę z Rock-Komety w „Pan Kleks w kosmosie”.

QUIZ: Dokończ teksty największych przebojów Bajmu

RadioZET.pl/MF

Oceń