Zamknij

Powstanie film o Beacie Kozidrak. Piosenkarka zagra samą siebie?

Redakcja
13.02.2019 15:29
Powstanie film o Beacie Kozidrak. Piosenkarka zagra samą siebie?
fot. Mateusz Jagielski/EAST NEWS

Beata Kozidrak już od 40 lat zachwyca fanów swoim głosem. Jej kariera jest tak spektakularna, że rozpoczęto prace nad filmem, który opisze historię wokalistki. Sama gwiazda jest zainteresowana wzięciem udziału w produkcji.

Beata Kozidrak to prawdziwa ikona polskiej muzyki rozrywkowej. W ubiegłym roku wokalistka obchodziła czterdziestolecie działalności zespołu Bajm, którego liderką jest od początku funkcjonowania grupy. „Szklanka wody”, „Ta sama chwila”, „Myśli i słowa” – nie sposób wymienić wszystkich utworów zaśpiewanych przez Kozidrak, które przeszły do historii polskiej muzyki. Doskonale poradziła sobie również w solowej karierze, lansując takie hity jak „Letni wiatr”. Już niedługo widzowie Polsatu będą mogli oglądać ją w roli szefowej jury w muzycznym show „Śpiewajmy razem. All Together Now”.

Powstanie film o Beacie Kozidrak
fot. Piotr Matusewicz/EAST NEWS

Powstanie film o Beacie Kozidrak

Życie i spektakularna kariera Kozidrak inspiruje nie tylko wokalistów. Na początku lutego na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie wystawiono spektakl muzyczny oparty na piosenkach sławnej wokalistki. Jednak to nie wszystko. Sama Beata w rozmowie z magazynem „Party” wyznała, że niebawem rozpoczną się prace nad filmem biograficznym opisującym jej życie i karierę. Jak przystało na historię gwiazdy estrady, produkcja ma być musicalem.

– Znakomity scenariusz i monologi, czasem śmieszne, czasem filozoficzne. I przede wszystkim wspaniałe, choć zaskakujące aranżacje moich utworów. Byłam wzruszona i naprawdę świetnie się bawiłam. Jest już gotowy scenariusz musicalu, który napisał genialny reżyser Piotr Domalewski, twórca znanego filmu „Cicha noc”. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach – zdradziła Kozidrak.

Co ciekawe, sama piosenkarka nie wyklucza udziału w filmie o samej sobie. Jak sama wspomniała:

– Jestem otwarta na propozycje i nie ukrywam, że taki pomysł bardzo mi się podoba.

Przypomnijmy, że Beatę Kozidrak mogliśmy już oglądać w filmie. W 1988 roku wcieliła się w księżniczkę z Rock-Komety w „Pan Kleks w kosmosie”.

QUIZ: Dokończ teksty największych przebojów Bajmu

RadioZET.pl/MF