Zamknij

Prawdziwy ekspert ocenił styl Agaty Dudy. Wcale nie jest tak dobry, jak twierdzą w TVP

26.06.2020 20:04
Agata Duda
fot. Piotr Molecki/East News

Michał Zaczyński podsumował styl Agaty Dudy. Tym razem garderobę pierwszej damy wziął pod lupę prawdziwy znawca mody. Czy polska prezydentowa rzeczywiście ubiera się tak doskonale, jak twierdził wymyślony przez "Wiadomości" Christian Paul? 

Nie cichnie afera wokół pseudoeksperta od mody, Christiana Paula, który zachwycał się stylem Agaty Dudy w materiale "Wiadomości". W sieci zaroiło się od memów wyśmiewających postać nikomu nieznanego projektanta z USA. Tymczasem o stylu pierwszej damy wypowiedział się prawdziwy znawca tematu, Michał Zaczyński. Zdaniem znanego dziennikarza żona Andrzeja Dudy wypada dość blado przy swojej koleżance zza oceanu, Melanii Trump, do której porównano ją w TVP. 

Michał Zaczyński jest dziennikarzem i blogerem zajmującym się tematyką mody. Jego publikacje ukazują się w takich tytułach jak "Vogue", "Fashion Magazin" czy "Unpolished". Z jego zdaniem liczą się czołowe postaci polskiej branży fashion. W przeciwieństwie do modowego guru z materiału "Wiadomości" istnieje naprawę i ma udokumentowany dorobek. W dodatku kompletnie inaczej zapatruje się na styl pierwszej damy niż Christian Paul, o którym zresztą nigdy nie słyszał. 

Żony i partnerzy kandydatów na prezydenta. Jak wyglądają i kim są prywatnie? [FOTO]

Polski ekspert krytykuje styl Agaty Dudy

Stroje Agaty Dudy są regularnie komentowane w prasie plotkarskiej. Trudno nie zauważyć, że styl pierwszej damy ewoluował na przestrzeni lat, ale czy dobił do takiego poziomu, jak prezentuje Melania Trump, uważana za jedną z najlepiej ubranych pierwszych dam na świecie? Zdaniem eksperta przed polską prezydentową jeszcze mnóstwo pracy. Na razie z jej szafy wyziera nuda i urzędnicza poprawność. 

Styl naszej pierwszej damy nawet koło mody nie leży – powiedział Michał Zaczyński w rozmowie z "Faktem". Jej stroje są nieciekawe. To tylko eleganckie kostiumy, garsonki jak dla urzędniczki – ocenia. 

Zaczyński uważa, że zestawianie Agaty Dudy z amerykańską pierwszą damą to nieporozumienie. Nie chodzi tylko o to, że Melania Traump ubiera się w stroje od światowych projektantów. Żona Donalda Trumpa przede wszystkim nie boi się stawiać na nieoczywiste fasony i zwracać uwagę ciekawymi dodatkami. Niestety polskiej pierwszej damie brakuje polotu. 

Melania swoimi kreacjami robi show. Czy jest to zawsze stosowne i potrzebne, to oddzielna kwestia, ale przynajmniej nie jest nudna - podsumowuj Agatę Dudę Michał Zaczyński.