Zamknij

Prezenterka BBC odeszła z powodu Kate Middleton? Ta drobna pomyłka słono kosztowała dziennikarkę

22.10.2021 18:43
Księżna Kate Middleton
fot. Bartosz KRUPA/East News

Prezenterka BBC w programie na żywo mówiła o księżnej Kate Middleton. W swojej wypowiedzi popełniła gafę, za którą musiała przeprosić. Teraz już tam nie pracuje. Co dokładnie powiedziała?

Laura Kuenssberg przez ostatnie lata była jedną z najbardziej znanych twarzy BBC. Prezenterka była czołową dziennikarką polityczną i komentowała wiele ważnych wydarzeń z kraju i ze świata. Po jednym z programów na żywo, w którym opowiadała o rodzinie królewskiej, musiała przeprosić za gafę, którą popełniła w wypowiedzi na temat księżnej Kate Middleton.

Zobacz także: Królowa Elżbieta II zdetronizowana. Kraj oficjalnie zrzekł się jej przywództwa. Kłopoty monarchii?

Dziennikarka odeszła z BBC przez Kate Middleon? Musiała przepraszać na żywo

W swoim programie, który emitowany był kilka miesięcy temu, Kuenssberg rozważała, kto zasiądzie w loży królewskiej na Wimbledonie. Ponieważ księżna Kate pojawia się tam co roku jako patronka All England Lawn Tennis and Croquet Club, dziennikarka spytała swojego rozmówcę o to, kto w loży zasiądzie razem z nią. Pytanie to jednak sformułowała w sposób, który zaskoczył rozmówcę: "Kto usiądzie obok Kate Middleton?" - spytała i natychmiast została pouczona przez gościa, że winna była przedstawić ją jako "księżną Cambridge", bowiem od 2011 roku właśnie takim tytułem posługuje się jako żona księcia Williama.

Po swojej nietaktownej wypowiedzi Kuenssberg od razu przeprosiła, nie kryjąc zmieszania. Okazuje się, że sytuacja ta rzuciła się cieniem na jej karierze, że dziennikarka zrezygnowała z pracy w BBC. Brytyjskie media, które poinformowały o odejściu spikerki, spekulują, że to właśnie ta wpadka bezpośrednio przyczyniła się do rezygnacji z pracy w czołowej brytyjskiej stacji.