Zamknij

Prince Charming: Jacek Jelonek nie chciał brać udziału w show. "Myślałem, że Polska nie jest gotowa"

11.10.2021 20:19
Jacek Jelonek
fot. Adam Jankowski/REPORTER/East News

"Prince Charming" to nowy program randkowy, który wkrótce będzie miał swoją premierę na platformie Player.pl. W show 13 uczestników powalczy o serce tytułowego księcia, czyli Jacka Jelonka. Okazuje się, że mężczyzna początkowo nie chciał brać udziału w programie.

Jacek Jelonek to tytułowy książę z nowego programu randkowego "Prince Charming". Show będzie miało swoją premierę już niebawem, jednak widzowie już teraz nie mogą doczekać się pierwszego odcinka. O miłość tytułowego księcia zawalczy 13 mężczyzn. Będzie to przełomowy program w Polsce, ponieważ po raz pierwszy zobaczymy na ekranie podrywy, romanse i związki osób homoseksualnych. Okazuje się, że sam Jacek Jelonek początkowo nie był przekonany do przyjęcia roli "księcia".

- Strasznie mnie peszy, teraz już się trochę przyzwyczaiłem, ale na początku było to bardzo krępujące. Wersja angielska, prince charming, brzmi o wiele lepiej. Ta łatka pewnie zostanie mi przylepiona i muszę z tym sobie poradzić - zdradził w rozmowie z Wirtualną Polską.

Jacek Jelonek nie chciał być księciem w "Prince Charming"

Główny bohater programu przyznał, że obawiał się udziału w show - przede wszystkim ze względu na to, jak obecnie traktowane są osoby LGBT+ w Polsce. Ostatecznie jednak dał się przekonać. Ma nadzieję, że show zmieni sposób, w jaki są postrzegane osoby homoseksualne.

- Początkowo byłem na nie. Pomyślałem, że ani Polska nie jest gotowa, ani ja [...] To zmieniło się po późniejszych rozmowach. O tym, co ten program ma pokazać, wnieść, jak pokaże osoby LGBT. Stwierdziłem, że warto być częścią zmiany albo przynajmniej ją zapoczątkować - dodał.

W programie przedstawione zostaną nie tylko romanse z księciem, ale także osobiste przeżycia uczestników związane z coming outem czy bolesnymi uprzedzeniami innych.

- Ma przede wszystkim pokazać nas oraz to, jacy jesteśmy, a jesteśmy różni – i to jest najfajniejsze. Program przybliży problemy, z którymi zmagamy się na co dzień. Nie możemy otwarcie mówić o swojej miłości, publicznie chodzić za rękę, zalegalizować swoich związków. Dużo osób ma mylne pojęcie o tym, kim są osoby LGBT. Niektórzy mylą to pojęcie z pojęciem pedofilii. Przez to, że ten program będzie podany w wersji rozrywkowej, wiele poważnych tematów w nim poruszonych będzie mogło być w łatwiejszy sposób przyswojonych - powiedział Jacek Jelonek w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Będziecie oglądać "Prince Charming"?