Zamknij

Prince Charming: Polacy czekali na gejowskie show? "Tych komentarzy jest bardzo dużo"

14.10.2021 14:02
Prince Charming
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/ EAST NEWS

"Prince Charming", czyli pierwsze w Polsce randkowe show dla gejów, wzbudza wiele emocji. Bohater programu Jacek Jelonek zapewnia, że otrzymał wiele pozytywnych komentarzy od osób, którym brakowało tego typu programu.

"Prince Charming" to zupełnie nowy format, który przeciera szlaki tego typu programów w  Polsce. Pierwsze randkowe reality show skierowane do gejów emitowane jest w serwisie Player i wzbudza niemałe kontrowersje. Nie jest tajemnicą, że homoseksualizm w naszym kraju nadal jest tematem tabu, a przez wiele osób nadal traktowany jest z brakiem tolerancji. Być może "Prince Charming" ma szanse zmienić to podejście. Założenia potencjalnego hitu Playera nie odbiegają od tych znanych z produkcji takich jak "40 kontra 20" czy " Love Island".

- Uczestnicy programu spędzą ze sobą blisko miesiąc. Będą zabiegać o względy 34-letniego Jacka, atrakcyjnego mężczyzny, który – podobnie jak reszta – poszukuje tego jedynego. Wszyscy kandydaci zamieszkają razem w luksusowej willi, w której im bliżej finału, tym bardziej rośnie temperatura i poziom testosteronu - czytamy w opisie opublikowanym na stronie serwisu.

Tytułowym księciem jest Jacek Jelonek, który w tym roku kończy 35 lat. Jest to postać doskonale znana wielbicielom mody, na swoim koncie ma współpracę z prestiżowymi markami takimi jak Paprocki & Brzozowski i Camp David oraz sesje zdjęciowe dla znanych magazynów.

- Mój partner musi być przystojny, zabawny, inteligentny, mądry. Przede wszystkim otwarcie mówić o swoich uczuciach. Naprawdę chciałbym tutaj poznać swoją drugą połówkę - poinformował model.

Prince Charming: Polacy czekali na program dla gejów? Jacek Jelonek o pozytywnych komentarzach dotyczących programu

W rozmowie z "Faktem" Jacek Jelonek przyznał, że otrzymuje wiele pozytywnych komentarzy dotyczących "Prince Charming" oraz jego udziału w programie. Wynika z nich, że randkowe show dla gejów może się okazać polskim hitem. 

-Tych komentarzy jest bardzo dużo. Czytam, że ludzie cieszą się, że taki program powstał (...) Ludzie gratulują mi też odwagi. Są wiadomości od mężczyzn, że sami są gejami, boją się zrobić coming-out i to niesamowite, że teraz będzie program o społeczności gejów. Są też komentarze od bohaterów zagranicznych edycji, że super, że taki program powstał w Polsce, bo wiedzą, jak to teraz wygląda u nas w kraju. I to, że robimy taki program, jest super i życzą mi super przygody. To naprawdę pozytywne wiadomości - czytamy.

Jelonek przyznał także, że do tej pory nie afiszował się ze swoją orientacją, Polacy bowiem nie są nadal narodem zbyt tolerancyjnym.

- Nie chodzę za rękę, w Polsce nigdzie nie chodziłem za rękę. W Polsce jest, jak jest, są niepochlebne komentarze albo się ludzie dziwnie patrzyli - podsumował.

Kto wie, być może "Prince Charming" poza rozrywką wpłynie także na postrzeganie homoseksualistów w naszym kraju.

- Oczywiście oglądałem i jestem zachwycony. Nawet się wzruszyłem w pierwszym odcinku. Zazdroszczę tym chłopakom. Wspaniały z ciebie człowiek. Jesteś mężczyzną z klasą. O wyglądzie już nie wspomnę, 10/10 - czytamy w jednym z komentarzy na Instagramie.