Zamknij

Kaja Godek chce pozwać Anję Rubik. "Będzie żądanie wysokiego odszkodowania"

Judyta Wanicka
16.04.2020 08:54
Kaja Godek i Anja Rubik
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER/EAST NEWS, Instagram:@anja_rubik

Kaja Godek grozi Anji Rubik procesem o zniesławienie. Proliferska działaczka stojąca za projektem "Zatrzymaj aborcję" będzie żądała wysokiego odszkodowania. 

Anja Rubik odważnie zabrała głos w sprawie obywatelskiego projektu "Zatrzymać aborcję" forsowanego przez proliferską działaczkę Kaję Godek. Projekt zakłada zaostrzenie obowiązujących przepisów aborcyjnych. Modelka może teraz ponieść konsekwencje. Kaja Godek grozi jej procesem o zniesławienie i zapowiada żądanie wysokiego odszkodowania. 

Projekt "Zatrzymaj aborcję": Kaja Godek chce pozwać Anję Rubik

Anja Rubik jako jedna z pierwszych gwiazd ostro sprzeciwiła się projektowi Kai Godek, który zakłada m.in. zakaz aborcji w przypadku niesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. 

Nie wiem, czy wiecie, ale pani Godek chce, abym umarła podczas porodu i zostawiła osierocone dziecko. Pani Godek chce, abyś Ty, zgwałcona, nie miała wyboru i była zmuszona urodzić dziecko gwałciciela. Pani Godek chce, abyśmy przez 9 miesięcy nosiły w sobie dziecko, wiedząc, że ono umrze tuż po porodzie lub będzie nieodwracalnie upośledzone. TAK! to mogę być JA, TY, Twoja CÓRKA, WNUCZKA, ŻONA czy MATKA. Ta ustawa dotyczy mnie, ciebie, każdej kobiety, każdego mężczyzny i każdej rodziny w Polsce! - napisała na Instagramie Anja Rubik. 

Kaja Godek oskarża Anję Rubik o zniesławienie 

Protest modelki poparło mnóstwo kobiet, w tym gwiazd i znane osobistości ze świata show-biznesu. Strajk Kobiet zorganizował ogólnopolski protest samochodowy, demonstrantki ustawiały się też z plakatami w kolejkach do sklepów. 

Kaja Godek uznała wypowiedź Rubik za zniesławiającą i zapowiedziała wytoczenie modelce procesu. Sprawą ma zająć się organizacja Ordo Iuris. 

Uprzejmie informuję, że sprawę zniesławiającej mnie wypowiedzi autorstwa p. Rubik przekazałam do Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris celem wszczęcia postępowania przed sądami. Będzie żądanie wysokiego odszkodowania od p. Rubik na obronę życia - napisała na Facebooku działaczka. 

RadioZET.pl/jw