Zamknij

Znany projektant gwiazd walczy z rakiem. Brakuje mu pieniędzy na leczenie

16.10.2020 16:32
Piotr Krajewski
fot. ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER/EAST NEWS

Piotr Krajewski, znany kreator mody i artysta, walczy z chorobą nowotworową płuc. Na początku lekarze dawali mu miesiąc życia, lecz organizm projektanta okazał się silniejszy. W sieci trwa zbiórka na specjalistyczne leczenie. 

Piotr Krajewski jest trójmiejskim projektantem mody, malarzem i performerem. Przed laty często gościł na warszawskich salonach. Słynął wówczas z krytycznych wypowiedzi na temat gwiazd, m.in. Agnieszki Szulim i Joanny Krupy. Ubierał m.in. Annę Dereszowską, Edytę Herbuś, Annę Samusionek oraz zaprojektował kreację Isis Gee na konkurs Eurowizji. Razem z żoną Ewą stworzył artystyczny duet łączący w twórczości różne dziedziny sztuki. Ma na koncie liczne wernisaże, wystawy i performance'y. 

W maju 2019 roku Piotr Krajewski został brutalnie pobity. Jak mówił w rozmowie z "Super Expressem", sprawcy wzięli go za geja. Projektant cudem uniknął śmierci. Trafił do szpitala z urazem głowy, połamanymi kośćmi czaszki i wybitymi zębami. Po parę razy dziennie odwiedziny i nadzieja, że następnego dnia mnie pozna. I tak codziennie. Miałam inne imię, nie rozpoznawał mnie ani rodziny. Poważny uraz mózgu nienadający się do trepanacji - wspominała w tabloidzie Ewa Krajewska. 

Dramat Michała Wójcika z Ani Mru-Mru. Artysta prosi o pomoc. "Moja Jani ma raka"

Piotr Krajewski walczy z rakiem. Trwa zbiórka na leczenie 

Gdy dzięki troskliwej opiece żony Piotr Krajewski zaczął dochodzić do siebie, pojawiły się kolejne problemy. Lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór płuc drobnokomórkowy IV stopnia. Na początku lekarze dawali artyście miesiąc życia, ale kolejne chemioterapie przyniosły nadzieję na poprawę. Piotr Krajewski potrzebuje jednak pieniędzy na specjalistyczne leczenie. 

Rozwiązaniem jest specjalistyczne leczenie komórkami macierzystymi oraz terapie alternatywne, na które potrzebne są dodatkowe środki, ponieważ nie są refundowane w Polsce - czytamy na stronie Pomagam.pl.

Ewa Krajewska nie jest już żoną projektanta, ale nadal wspiera go w walce z chorobą. Uruchomiła zbiórkę pieniędzy w sieci i zaapelowała do ludzi dobrej woli. 

Przez wiele lat działalności artystycznej zdobył uznanie nie tylko w środowiskach twórczych, ale także wśród ludzi, którzy też potrzebowali pomocy. Prócz licznych wernisaży, projektów kostiumów nie tylko dla telewizji oraz pokazów mody wspierał również dzieci chore na raka, przekazując liczne prace malarskie na cele charytatywne i w ten sposób wspierał również hospicja i potrzebujących - czytamy o Piotrze Krajewskim. 

Nie pozwólmy mu umrzeć!!! Ponieważ stracimy wyjątkowego człowieka i szansę na zobaczenie jego kolejnych projektów. Piotrek chce żyć i dalej wspierać wszystkich spragnionych nietuzinkowej sztuki odbiorców. Pomóżmy mu! Razem damy radę! - zaapelowała Ewa Krajewska.

Potrzebna suma wynosi 80 tys. złotych. Pieniądze można wpłacać na stronie zbiórki dla Piotra Krajewskiego na Pomagam.pl. 

piotr krajewski ewa
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/EAST NEWS