Zamknij

Przemysław Saleta odmówił udziału w show TVP. Namawia do "bojkotu"

29.01.2021 21:47
Przemysław Saleta
fot. Piotr Mizerski/East News

Przemysław Saleta przez wiele lat gościł w programach rozrywkowych różnych stacji. Teraz przyznał, że konsekwentnie od 2015 roku odmawiała zaproszeniom Telewizji Polskiej. Wyjaśnił, dlaczego podjął taką decyzję.

Przemysław Saleta to przede wszystkim znany sportowiec i bokser, ale także osobowość telewizyjna. Przez wiele lat występował w różnych serialach i programach telewizyjnych - mogliśmy go oglądać m.in. w "Gwiazdy tańczą na lodzie", "Fort Boyard", "Taniec z gwiazdami", "Kocham cię, Polsko!", "Celebrity Splash!" i "Azja Express". Choć wcześniej pojawiał się w Telewizji Polskiej, od kilku lat nie przyjmuje od nich zaproszeń. Teraz wyjaśnił przyczyny tej decyzji.

- Konsekwentnie od 2015 r. odmawiam udziału w jakichkolwiek produkcjach i programach TVP. Nie mogę pojąć jak ktoś, kto widzi, co się dzieje w kraju i porównuje to do rzeczywistości TVP, może się w telewizji publicznej pokazywać... - napisał w mediach społecznościowych.

Zobacz także:  Kaja Paschalska wspiera Strajk Kobiet. Nie boi się, że zostanie wyrzucona z "Klanu"? Mówi wprost

Przemysław Saleta zachęca do bojkotu Telewizji Polskiej

Przemysław Saleta z uwagi na sytuację w kraju zrezygnował z występów w programach TVP. Do podobnych działań namawia inne osoby z branży. Podkreśla, że choć rozumie potrzebę zarobku, gwiazdy powinny mieć na uwadze konsekwentny bojkot stacji.

- Ja rozumiem, że jest pandemia i wszyscy przedstawiciele wolnych zawodów dostali mocno po kieszeniach (ja też), ale naprawdę powinien być konsekwentny bojkot tej szczujni... Każdym występem w publicznej uwiarygadnia się politykę PiS-u, łącznie z ostatnim orzeczeniem "trybunału"... - podsumował bokser.

Internauci pochwalają zachowanie Przemysława Salety:

- Szacun.

- Bardzo dobrze!

- I prawidłowo - czytamy w komentarzach.

Też popieracie jego decyzję?