Zamknij

Przemysław Saleta przeżywa trudne chwile. Jego córka znów czeka na przeszczep

Redakcja
28.11.2018 13:19
Przemysław Saleta
fot. Archiwum RadiaZET.pl

Córka Przemysława Salety znów czeka na przeszczep nerki. Wcześniej dawcą organu został jej tata, a wiosną tego roku otrzymała nerkę po zmarłym pacjencie. Niestety, organizm nastolatki narząd ten odrzucił. Dziewczyna wymaga dializowania.

Nicole Saleta pierwszy przeszczep nerki przeszła w 2007 roku. Córka Ewy Pacuły i Przemysława Salety otrzymała organ od taty. Nie obyło się bez komplikacji, bo bokser z powodu powikłań zapadł w śpiączkę. Przeszczep jednak się udał i przez pięć lat nerka prawidłowo funkcjonowała. Potem konieczny okazała się kolejna transplantacja, która odbyła się wiosną tego roku. Tym razem narząd pochodził od zmarłego dawcy. Choć operacja się powiodła, przeszczep się nie przyjął. Teraz 24-letnia Nicole, cierpiąca na niewydolność nerek od najmłodszych lat, wymaga dializowania.

Córka Przemysława Salety czeka na kolejny przeszczep

Jak przyznaje Ewa Pacuła, córka czuje się dobrze, jednak zachodzi konieczność regularnego dializowania. W przypadku takiego schorzenia, z jakim boryka się Nicole, takie życie jest normalnością, do której trzeba przywyknąć. Niestety lekarze nie potrafią powiedzieć, dlaczego przeszczepiona nerka nie funkcjonuje prawidłowo.

„Pierwszy przeszczep był udany i funkcjonował parę lat, natomiast w przypadku drugiego przeszczepu, niestety nerka poszła do kosza […]. Lekarze nie są w stanie zdiagnozować, dlaczego nerka krzepnie” – ujawnia mama 24-latki w wypowiedzi dla Wideoportalu.

„My musimy nauczyć się żyć z tą chorobą. Nika albo będzie na dializie, albo po przeszczepie. Tak będzie wyglądało jej życie” – powiedziała była żona Przemysława Salety. Jak informuje, lekarze nadal będą sprawdzać, dlaczego przeszczep się nie udał i najpewniej rozpoczną się poszukiwania kolejnego dawcy.

Trzymamy kciuki.

RadioZET.pl/SA