Zamknij

Przemysław Saleta trafił do szpitala. Choroba wymaga natychmiastowej operacji

Judyta Wanicka
14.10.2019 12:10
Przemysław Saleta i Nicole Saleta
fot. Łukasz Kalinowski/East News

Przemysław Saleta zmaga się z bolesną chorobą kręgosłupa i musi być operowany. Bokser opublikował na Instagramie post, w którym pokazał zdjęcie ze szpitala i wyjaśnił fanom, co mu dolega. To kolejne problemy zdrowotne Przemysława Salety, który kilka lat temu oddał nerkę swojej starszej córce Nicole.

Przemysław Saleta ma poważne problemy ze zdrowiem. Mistrz świata w kick-boxingu zamieścił na Instagramie niepokojący post, w którym zdradza, że trafił do szpitala w związku z bardzo bolesną chorobą kręgosłupa. Mimo leczenia stan pięściarza się nie poprawiał. Obecnie wymagany jest zabieg chirurgiczny.

Na co choruje Przemysła Saleta?

Przemysław Saleta zaskoczył swoich obserwatorów na Instagramie zdjęciem zrobionym w szpitalnym łóżku. Z obszernego wpisu dowiadujemy się, że bokser ma torbiel przy kręgosłupie, która wymaga wycięcia. Przez ostatnie cztery miesięcy pięściarz cierpiał z powodu dotkliwego bólu oraz zmagał się z niedowładem prawej nogi. Choroba całkowicie wyłączyła go z treningów i utrudniała codzienne funkcjonowanie.

No cóż, trzeba się ciąć. Torbiel przy kręgosłupie się nie wchłania, więc należy ją wyciąć, a przy okazji ustabilizować kręgosłup kilkoma śrubami – wyznał Przemysła Saleta.

Sport to zdrowie. Ostatnie 4 miesiące nie były dla mnie zbyt przyjemne. Ból i niedowład prawej nogi, a w konsekwencji prawie bez treningów i z mnóstwem innych ograniczeń. Ale może się to zdarzyć każdemu i nie ma powodów do tragedii. To doświadczenie daje mi też ogromną motywację żeby szybko wrócić do formy. Naprawdę doceniasz coś co masz i uważasz za oczywiste w momencie gdy to nagle tracisz – przyznaje pięściarz.

Przemysław Saleta musi przejść operację wycięcia torbieli oraz ustabilizować chory segment kręgosłupa przy pomocy śrub. Po zabiegu będzie musiał poddać się rehabilitacji. Bokser zamierza dojść do siebie w ciągu dwóch miesięcy, by już w połowie grudnia stawić się w pełni sił na obozie treningowym w Tajlandii.

Przemysław Saleta oddał nerkę chorej córce

W 2007 roku Przemysła Saleta przeszedł operację wycięcia nerki, która została przeszczepiona jego córce ze związku z Ewą Pacułą. Nicole Saleta chorowała na niewydolność nerek i była poddawana dializom. Gdy po 7 lat nerka pobrana od ojca przestała pracować, dziewczyna przeszła kolejną operację i drugi przeszczep. W 2018 roku organizm Nicole ponownie odrzucił nerkę. Obecnie 25-latka czeka na dawcę. Nicole Saleta wyznała, że lekarze podejrzewają u niej dysfunkcję genetyczną.

Mam prawdopodobnie taką dysfunkcję genetyczną, która atakuje nerki i niestety za późno lekarze się o tym dowiedzieli. Tę nerkę miałam działającą raptem przez cztery miesiące. Znów mam dializy i czekam na kolejny przeszczep – powiedziała w rozmowie z „Faktami TVN”.

Ofiarowanie córce nerki o mały włos nie spowodowało śmierci Przemysława Salety. Kilka dni po przeszczepie u pięściarza wystąpiła niewydolność oddechowa i krwotok wewnętrzny. Prawdopodobną przyczyną problemów była sepsa. Lekarzom udało się wybudzić boksera ze śpiączki farmakologicznej i już po tygodniu mógł on opuścić szpital i spędzić Boże Narodzenie w domu.

RadioZET.pl/jw