Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Ewelina Pacyna, Michał Adamski
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Przemysław Saleta trafił do szpitala. Choroba wymaga natychmiastowej operacji

14.10.2019 12:10

Przemysław Saleta zmaga się z bolesną chorobą kręgosłupa i musi być operowany. Bokser opublikował na Instagramie post, w którym pokazał zdjęcie ze szpitala i wyjaśnił fanom, co mu dolega. To kolejne problemy zdrowotne Przemysława Salety, który kilka lat temu oddał nerkę swojej starszej córce Nicole.

Przemysław Saleta i Nicole Saleta fot. Łukasz Kalinowski/East News

Przemysław Saleta ma poważne problemy ze zdrowiem. Mistrz świata w kick-boxingu zamieścił na Instagramie niepokojący post, w którym zdradza, że trafił do szpitala w związku z bardzo bolesną chorobą kręgosłupa. Mimo leczenia stan pięściarza się nie poprawiał. Obecnie wymagany jest zabieg chirurgiczny.

Na co choruje Przemysła Saleta?

Przemysław Saleta zaskoczył swoich obserwatorów na Instagramie zdjęciem zrobionym w szpitalnym łóżku. Z obszernego wpisu dowiadujemy się, że bokser ma torbiel przy kręgosłupie, która wymaga wycięcia. Przez ostatnie cztery miesięcy pięściarz cierpiał z powodu dotkliwego bólu oraz zmagał się z niedowładem prawej nogi. Choroba całkowicie wyłączyła go z treningów i utrudniała codzienne funkcjonowanie.

No cóż, trzeba się ciąć. Torbiel przy kręgosłupie się nie wchłania, więc należy ją wyciąć, a przy okazji ustabilizować kręgosłup kilkoma śrubami – wyznał Przemysła Saleta.

Sport to zdrowie. Ostatnie 4 miesiące nie były dla mnie zbyt przyjemne. Ból i niedowład prawej nogi, a w konsekwencji prawie bez treningów i z mnóstwem innych ograniczeń. Ale może się to zdarzyć każdemu i nie ma powodów do tragedii. To doświadczenie daje mi też ogromną motywację żeby szybko wrócić do formy. Naprawdę doceniasz coś co masz i uważasz za oczywiste w momencie gdy to nagle tracisz – przyznaje pięściarz.

Przemysław Saleta musi przejść operację wycięcia torbieli oraz ustabilizować chory segment kręgosłupa przy pomocy śrub. Po zabiegu będzie musiał poddać się rehabilitacji. Bokser zamierza dojść do siebie w ciągu dwóch miesięcy, by już w połowie grudnia stawić się w pełni sił na obozie treningowym w Tajlandii.

Przemysław Saleta oddał nerkę chorej córce

W 2007 roku Przemysła Saleta przeszedł operację wycięcia nerki, która została przeszczepiona jego córce ze związku z Ewą Pacułą. Nicole Saleta chorowała na niewydolność nerek i była poddawana dializom. Gdy po 7 lat nerka pobrana od ojca przestała pracować, dziewczyna przeszła kolejną operację i drugi przeszczep. W 2018 roku organizm Nicole ponownie odrzucił nerkę. Obecnie 25-latka czeka na dawcę. Nicole Saleta wyznała, że lekarze podejrzewają u niej dysfunkcję genetyczną.

Mam prawdopodobnie taką dysfunkcję genetyczną, która atakuje nerki i niestety za późno lekarze się o tym dowiedzieli. Tę nerkę miałam działającą raptem przez cztery miesiące. Znów mam dializy i czekam na kolejny przeszczep – powiedziała w rozmowie z „Faktami TVN”.

Ofiarowanie córce nerki o mały włos nie spowodowało śmierci Przemysława Salety. Kilka dni po przeszczepie u pięściarza wystąpiła niewydolność oddechowa i krwotok wewnętrzny. Prawdopodobną przyczyną problemów była sepsa. Lekarzom udało się wybudzić boksera ze śpiączki farmakologicznej i już po tygodniu mógł on opuścić szpital i spędzić Boże Narodzenie w domu.

RadioZET.pl/jw

Oceń