Zamknij

Przeprosiny za słowa Wojewódzkiego o "aucie z zespołem Downa". Internauci krytykują. "Rubaszny wujo"

21.10.2021 10:02
Kuba Wojewódzki
fot. Piotr Molecki/East News

Internetowa stacja radiowa przeprosiła za słowa Kuby Wojewódzkiego, który w rozmowie z Agatą Kuleszą mówił o "aucie z zespołem Downa". Zdaniem niektórych słuchaczy nie wypadły zbyt przekonująco, a w sieci nadal pojawiają się krytyczne komentarze.

Kuba Wojewódzki przyzwyczaił fanów do swojego specyficznego poczucia humoru i postawy, która uczyniła z niego jednego z najbardziej kontrowersyjnych, ale także najpopularniejszych polskich dziennikarzy. Nie sposób odmówić mu zawodowego doświadczenia, pracował w stacjach radiowych, ma na swoim koncie ogromne sukcesy jako dziennikarz prasowy, od lat robi karierę w telewizji. Autorski program samozwańczego "króla TVN" wielokrotnie wywoływał kontrowersje i był krytykowany za niewybredne żarty i promowanie seksizmu za sprawą roznegliżowanych "wodzianek". O Kubie znów jest głośno z powodu jego komentarza do wypowiedzi Agaty Kuleszy, który padł w internetowej stacji Newonce.radio.

Kuba Wojewódzki przeprowadzał wywiad z aktorką. W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat samochodów gwiazdy. Kiedy Kulesza zapytała, czy fakt, że jeździła Renault Kangoo, w jakikolwiek sposób ją określa, Wojewódzki odparł:

- To jest auto z zespołem Downa, no pewnie, no!

Miłośnik sportowych aut zdaniem wielu słuchaczy mocno się zagalopował i nawet opinia dziennikarza o ciętym języku nie była w stanie go obronić. W sieci pojawiły się liczne krytyczne komentarze.

- Jego gościom z "Down the Road" musi być niezwykle miło.... Facet jest inteligentny, oczytany, ale bywa totalnym bucem i dupkiem.

- Wojewódzki to taki Korwin show-biznesu.

- Wojewódzki to chodzący skansen, relikt dawnego świata mediów, który powinien przepaść na zawsze. Rubaszny wujo, który myśli, że może mówić, co chce, a następnie niewinnym "oj, przecież żartowałem", udać, że nic się nie stało. Dajcie sobie z nim spokój - ostro komentowali internauci.

Newonce.radio przeprasza za kontrowersyjne słowa Wojewódzkiego o "aucie z zespołem Downa"

Redakcja Newonce.radio zdecydowała się na usunięcie kontrowersyjnej wypowiedzi i opublikowała oficjalne oświadczenie.

- W ostatniej audycji Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski, w czasie wywiadu z Panią Agatą Kuleszą, padło porównanie, które w żadnym wypadku nie powinno mieć miejsca na antenie newonce.radio. Przepraszamy, bo wiemy, że mieliście prawo poczuć się urażeni. (...) Ubolewamy, że charakter audycji, wielowątkowej rozmowy, sprawił, że prowadzący w swoich żartach posunęli się tym razem o krok za daleko. Postanowiliśmy, że usuniemy ten fragment rozmowy. Nie chcemy, żeby został zapisany w podcastach i rzutował na całą treść wywiadu z Panią Agatą Kuleszą. Jest to decyzja redakcji newonce.radio - czytamy.

Choć stacja z pewnością miała dobre intencje i zareagowała szybko, wiele osób nie czuje się przekonanych formą oświadczenia.

- Nie przeprasza się, „bo ktoś mógł poczuć się urażony”, kiedy to dotrze do ludzi w tym homofobicznym, ksenofobicznym, zacofanym, gów***nym kraju?

- Przepraszamy, bo niektórzy mogli poczuć się urażeni?!

- Wojewódzki bezkarny ma się rozumieć? - czytamy.

A czy was przekonuje oświadczenie, które pojawiło się w sieci?