Zamknij

Przyjaciółka Meghan Markle w areszcie. Grozi jej nawet 20 lat

Redakcja
30.07.2018 11:44
Przyjaciółka Meghan Markle w areszcie. Grozi jej nawet 20 lat
fot. Instagram:@meghan_markle

Meghan Markle znana jest z udziału w wielu kampaniach społecznych. Jest między innymi członkinią organizacji ONZ Kobiety. Wśród jej przyjaciółek znajdują się różnego rodzaju aktywistki. Jednej z nich grozi obecnie nawet 20 lat więzienia.

Księżna Sussex Meghan Markle, małżonka księcia Harry'ego, przed wstąpieniem do rodziny królewskiej zawodowo zajmowała się aktorstwem. Głośno było też o jej działalności społecznej. W 2016 roku została światową ambasadorką organizacji World Vision Canada, działającej na rzecz przezwyciężania ubóstwa. Należy także do organizacji ONZ Kobiety oraz była zaangażowana w wiele kampanii na rzecz walki o równość płci.

Nic więc dziwnego, że wśród znajomych księżnej znajduje się wielu aktywistów i osób związanych z działalnością społeczną. Niestety, jedna z przyjaciółek Meghan znajduje się obecnie w bardzo ciężkim położeniu właśnie za sprawą swoich poglądów.

Przyjaciółka księżnej Meghan aresztowana

Mowa tu o Loujain Al-Hathloul, 28-letniej aktywistce walczącej w obronie praw kobiet. Kobieta zaangażowana była między innymi w kampanię mającą na celu umożliwienie kobietom w Arabii Saudyjskiej prowadzenie samochodów. W mediach społecznościowych publikowała między innymi swoje zdjęcia za kierownicą.

Niestety, rząd Arabii Saudyjskiej uznał, że jej działania mają znamiona nawoływania do buntu i bezpośrednio uderzają we władze. Loujain oraz 5 innych osób zatrzymano i osadzono w areszcie. Zdaniem saudyjskich władz zatrzymani przyznali się do wspierania wrogów kraju. Czeka ich zatem proces w sprawie zdrady państwa. Grozi im 20 lat więzienia, a w wypadku najsurowszego wymiaru kary, nawet egzekucja.

W obronie zatrzymanych stanęła organizacja Amnesty International, zajmującą się walką o prawa człowieka. Jest również prawdopodobne, że sama księżna Sussex postanowi wykorzystać swoją pozycję, by wpłynąć na saudyjskie władze. Miejmy nadzieję, że taka interwencja pozwoli na uratowanie aktywistów przed śmiercią lub długoletnim więzieniem.

RadioZET.pl/MF