Zamknij

Pytanie na śniadanie: duże zmiany w programie. TVP reaguje na decyzję TVN?

Maciej Friedrich
02.03.2020 20:23
Pytanie na śniadanie: duże zmiany w programie. TVP reaguje na decyzję TVN?
fot. screen:YouTube

TVP trzyma rękę na pulsie i reaguje na decyzje największej konkurencji, stacji TVN. Telewizja Polska zdecydowała się na wprowadzenie nowych godzin emisji "Pytania na śniadanie". W jakich godzinach będzie można oglądać popularne śniadaniowe pasmo?

" Pytanie na śniadanie" to śniadaniowe pasmo emitowane na antenie TVP2, które towarzyszy widzom od września 2002 roku. Śniadaniowy program, prowadzony między innymi przez Łukasza Nowickiego, Marcelinę Zawadzką i Idę Nowakowską cieszy się dużą popularnością. Bezpośrednią konkurencją formatu jest "Dzień Dobry TVN". Obie stacje zdają się nawzajem obserwować i reagować na zmiany wprowadzane przez konkurencyjną stację.

Przypomnijmy, że TVN zaprezentowało nowych prowadzących "Dzień Dobry TVN", w tym znanego z anteny Radia ZET Damiana Michałowskiego. Zmianie uległa też godzina emisji. Jak informuje portal Wirtualne Media, TVP zareagowało na decyzję konkurencji.

Pytanie na śniadanie: nowe godziny emisji programu. Odpowiedź na decyzję TVN?

Od 2 marca "Dzień Dobry TVN" możemy oglądać od godziny 8.00, a nie o 7.30 jak dotychczas. W związku z tym potrwa do 11.30. Jak dowiedziały się Wirtualne Media, TVP zareagowało na decyzję konkurencyjnej stacji i wydłużyło "Pytanie na śniadanie" tak, by oba formaty kończyły się o tej samej porze.

Emitowane do tej pory po godzinie 11.00 prognozę pogody i "Pytanie na śniadanie - extra" zastąpi dodatkowy czas przeznaczony na "Pytanie na śniadanie". Zmiany wprowadzono zarówno w tygodniu, jak i w weekendy. Zmianie nie ulegnie godzina rozpoczęcia emisji "Pytania". Śniadaniowy program nadal rozpoczynać się będzie o 7.15.

- Nikt nie wyprzedzi Telewizji Polskiej. Jeżeli TVN zrobi "Dzień dobry TVN" o 6.00, to my zrobimy "Pytanie na śniadanie" o 5.45. Dlatego nie ma sensu ścigania się na siłę z TVP - oznajmił w rozmowie z portalem Jacek Kurski.

Zagłosuj

Oglądasz "Pytanie na śniadanie"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl/MF