Zamknij

Pytanie na śniadanie: duże zmiany w programie. TVP reaguje na decyzję TVN?

Maciej Friedrich
02.03.2020 20:23
Pytanie na śniadanie: duże zmiany w programie. TVP reaguje na decyzję TVN?
fot. screen:YouTube

TVP trzyma rękę na pulsie i reaguje na decyzje największej konkurencji, stacji TVN. Telewizja Polska zdecydowała się na wprowadzenie nowych godzin emisji "Pytania na śniadanie". W jakich godzinach będzie można oglądać popularne śniadaniowe pasmo?

"Pytanie na śniadanie" to śniadaniowe pasmo emitowane na antenie TVP2, które towarzyszy widzom od września 2002 roku. Śniadaniowy program, prowadzony między innymi przez Łukasza Nowickiego, Marcelinę Zawadzką i Idę Nowakowską cieszy się dużą popularnością. Bezpośrednią konkurencją formatu jest "Dzień Dobry TVN". Obie stacje zdają się nawzajem obserwować i reagować na zmiany wprowadzane przez konkurencyjną stację.

Przypomnijmy, że TVN zaprezentowało nowych prowadzących "Dzień Dobry TVN", w tym znanego z anteny Radia ZET Damiana Michałowskiego. Zmianie uległa też godzina emisji. Jak informuje portal Wirtualne Media, TVP zareagowało na decyzję konkurencji.

Pytanie na śniadanie: nowe godziny emisji programu. Odpowiedź na decyzję TVN?

Od 2 marca "Dzień Dobry TVN" możemy oglądać od godziny 8.00, a nie o 7.30 jak dotychczas. W związku z tym potrwa do 11.30. Jak dowiedziały się Wirtualne Media, TVP zareagowało na decyzję konkurencyjnej stacji i wydłużyło "Pytanie na śniadanie" tak, by oba formaty kończyły się o tej samej porze.

Emitowane do tej pory po godzinie 11.00 prognozę pogody i "Pytanie na śniadanie - extra" zastąpi dodatkowy czas przeznaczony na "Pytanie na śniadanie". Zmiany wprowadzono zarówno w tygodniu, jak i w weekendy. Zmianie nie ulegnie godzina rozpoczęcia emisji "Pytania". Śniadaniowy program nadal rozpoczynać się będzie o 7.15.

- Nikt nie wyprzedzi Telewizji Polskiej. Jeżeli TVN zrobi "Dzień dobry TVN" o 6.00, to my zrobimy "Pytanie na śniadanie" o 5.45. Dlatego nie ma sensu ścigania się na siłę z TVP - oznajmił w rozmowie z portalem Jacek Kurski.

Zagłosuj

Oglądasz "Pytanie na śniadanie"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl/MF