Zamknij

Wpadka nowej prowadzącej „Pytania na śniadanie”. Zabłysnęła kuriozalnym stwierdzeniem

Judyta Wanicka
05.11.2019 14:34
Małgorzata Tomaszewska
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Małgorzata Tomaszewska zastąpiła Monikę Zamachowską w „Pytaniu na śniadanie” i już stała się obiektem kpin widzów. Wszystko przez kontrowersyjną teorię na temat przyczyn raka, którą wygłosiła w rozmowie z Marceliną Zawadzką. Internauci uważają, że dziennikarka się skompromitowała i wysyłają ją do szkoły.

Małgorzata Tomaszewska zastąpiła Monikę Zamachowską w roli prowadzącej porannego pasma Dwójki „Pytanie na śniadanie”. Prezenterka występuje w duecie z Aleksandrem Sikorą, z którym wcześniej miała okazję współpracować w ramach cyklu „Czerwony dywan”. W niedzielnym wydaniu Małgorzata Tomaszewska i Marcelina Zawadzka rozmawiały o zmarłych gwiazdach, które wciąż zarabiają po śmierci. Wtedy to nowa gwiazda „Pytania na śniadanie” powiedziała coś, co niejednego widza wprawiło w osłupienie. Wypowiedź dziennikarki została wydrwiona na Twitterze.

Pytanie na śniadanie: wpadka Małgorzaty Tomaszewskiej

Uroczystość Wszystkich Świętych zainspirowała prowadzące „Pytania na śniadanie” do rozmowy o nieżyjących legendach światowej muzyki, które wciąż zbijają fortunę na swojej spuściźnie. Małgorzata Tomaszewska wymieniła m.in. Elvisa Presleya, Michaela Jacksona i Boba Marleya. Przy tym ostatnim pokusiła się o dość śmiałe stwierdzenie na temat przyczyn śmierci artysty. Bob Marley zmarł z powodu czerniaka paznokcia.

Bob Marley zmarł w 1981 roku z powodu nowotworu, bo zwykle są to niestety przyczyny, do których artyści często sami doprowadzają, czyli bardzo często nadużywanie leków, narkotyków – stwierdziła.

Rak, czyli nowotwór złośliwy. Skąd się bierze rak i dlaczego jest groźny?

Wypowiedź gwiazdy „Pytania na śniadanie” wywołała gorącą dyskusję w sieci. Internauci nie kryli zażenowania poziomem wiedzy prezenterki, czemu dali upust w komentarzach na Twitterze.

Oto w #PytanieNaŚniadanie #TVP2 pani prowadząca Małgorzata Tomaszewska powiedziała, że: "Muzycy którzy umarli na raka sami do tego doprowadzili nadużywając alkoholu i narkotyków...". Pani Małgorzacie życzę zdrowia i szybkiego powrotu skądkolwiek przyszła. Na przykład do szkoły – napisał dziennikarz Wojciech Krzyżaniak.

Wszystkie dzieci na onkologii wiedzą, że to alko i narkotyki powodują raka – ironizowali internauci.

No co Pan! Jak ktoś bez mózgu, to od razu do szkoły! A czym ta szkoła pomoże jak mózgu brak?!

Pani Małgorzata zapewne wierzy w cudowne wyleczenia od klęczenia – komentują.

Część internautów sugeruje jednak, że prezenterka miała na myśli niszczący wpływ używek na organizm, które mogą zwiększyć ryzyko zmian nowotworowych, lecz źle się wyraziła. Tak czy inaczej, w ocenie wielu internautów wypowiedź gwiazdy zabrzmiała dość niefortunnie i nie przysporzyła jej pochlebnych opinii. 

Kim jest Małgorzata Tomaszewska, nowa prowadząca „Pytania na śniadanie”?

Małgorzata Tomaszewska pojawiła się w „Pytaniu na śniadanie” w roli reporterki i współprowadzącej magazyn „Czerwony dywan”, w której komentowała najświeższe wydarzenia z show-biznesu. Zanim trafiła do TVP, prowadziła program „Pudelek Show” w Telewizji WP. Od 2014 roku była związana z Polsatem, gdzie prezentowała pogodę, a od 2016 roku prowadziła także program „Meteoria” w Polsat News. Wystąpiła w czwartej edycji show „Taniec z gwiazdami. Dancing with the Stars”. Pracowała także m.in. w Sportklubie. Małgorzata Tomaszewska jest córką słynnego bramkarza Jana Tomaszewskiego i tenisistki stołowej Katarzyny Calińskiej.

RadioZET.pl/jw