Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Ewelina Pacyna, Michał Adamski
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wpadka nowej prowadzącej „Pytania na śniadanie”. Zabłysnęła kuriozalnym stwierdzeniem

05.11.2019 14:34

Małgorzata Tomaszewska zastąpiła Monikę Zamachowską w „Pytaniu na śniadanie” i już stała się obiektem kpin widzów. Wszystko przez kontrowersyjną teorię na temat przyczyn raka, którą wygłosiła w rozmowie z Marceliną Zawadzką. Internauci uważają, że dziennikarka się skompromitowała i wysyłają ją do szkoły.

Małgorzata Tomaszewska fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Małgorzata Tomaszewska zastąpiła Monikę Zamachowską w roli prowadzącej porannego pasma Dwójki „Pytanie na śniadanie”. Prezenterka występuje w duecie z Aleksandrem Sikorą, z którym wcześniej miała okazję współpracować w ramach cyklu „Czerwony dywan”. W niedzielnym wydaniu Małgorzata Tomaszewska i Marcelina Zawadzka rozmawiały o zmarłych gwiazdach, które wciąż zarabiają po śmierci. Wtedy to nowa gwiazda „Pytania na śniadanie” powiedziała coś, co niejednego widza wprawiło w osłupienie. Wypowiedź dziennikarki została wydrwiona na Twitterze.

Pytanie na śniadanie: wpadka Małgorzaty Tomaszewskiej

Uroczystość Wszystkich Świętych zainspirowała prowadzące „Pytania na śniadanie” do rozmowy o nieżyjących legendach światowej muzyki, które wciąż zbijają fortunę na swojej spuściźnie. Małgorzata Tomaszewska wymieniła m.in. Elvisa Presleya, Michaela Jacksona i Boba Marleya. Przy tym ostatnim pokusiła się o dość śmiałe stwierdzenie na temat przyczyn śmierci artysty. Bob Marley zmarł z powodu czerniaka paznokcia.

Bob Marley zmarł w 1981 roku z powodu nowotworu, bo zwykle są to niestety przyczyny, do których artyści często sami doprowadzają, czyli bardzo często nadużywanie leków, narkotyków – stwierdziła.

Rak, czyli nowotwór złośliwy. Skąd się bierze rak i dlaczego jest groźny?

Wypowiedź gwiazdy „Pytania na śniadanie” wywołała gorącą dyskusję w sieci. Internauci nie kryli zażenowania poziomem wiedzy prezenterki, czemu dali upust w komentarzach na Twitterze.

Oto w #PytanieNaŚniadanie #TVP2 pani prowadząca Małgorzata Tomaszewska powiedziała, że: "Muzycy którzy umarli na raka sami do tego doprowadzili nadużywając alkoholu i narkotyków...". Pani Małgorzacie życzę zdrowia i szybkiego powrotu skądkolwiek przyszła. Na przykład do szkoły – napisał dziennikarz Wojciech Krzyżaniak.

Wszystkie dzieci na onkologii wiedzą, że to alko i narkotyki powodują raka – ironizowali internauci.

No co Pan! Jak ktoś bez mózgu, to od razu do szkoły! A czym ta szkoła pomoże jak mózgu brak?!

Pani Małgorzata zapewne wierzy w cudowne wyleczenia od klęczenia – komentują.

Część internautów sugeruje jednak, że prezenterka miała na myśli niszczący wpływ używek na organizm, które mogą zwiększyć ryzyko zmian nowotworowych, lecz źle się wyraziła. Tak czy inaczej, w ocenie wielu internautów wypowiedź gwiazdy zabrzmiała dość niefortunnie i nie przysporzyła jej pochlebnych opinii. 

Kim jest Małgorzata Tomaszewska, nowa prowadząca „Pytania na śniadanie”?

Małgorzata Tomaszewska pojawiła się w „Pytaniu na śniadanie” w roli reporterki i współprowadzącej magazyn „Czerwony dywan”, w której komentowała najświeższe wydarzenia z show-biznesu. Zanim trafiła do TVP, prowadziła program „Pudelek Show” w Telewizji WP. Od 2014 roku była związana z Polsatem, gdzie prezentowała pogodę, a od 2016 roku prowadziła także program „Meteoria” w Polsat News. Wystąpiła w czwartej edycji show „Taniec z gwiazdami. Dancing with the Stars”. Pracowała także m.in. w Sportklubie. Małgorzata Tomaszewska jest córką słynnego bramkarza Jana Tomaszewskiego i tenisistki stołowej Katarzyny Calińskiej.

RadioZET.pl/jw

Oceń