Zamknij

Był gwiazdą TVP, dzisiaj zarabia na koloniach. Radek Brzózka musiał poszukać innej pracy

30.07.2021 17:24
Radek Brzózka
fot. PRESS PHOTO CENTER/Marcin Szajnfeld/EAST NEWS

Radosław Brzózka był popularnym prezenterem TVP. Prowadził "Kawę czy herbatę?", programy rozrywkowe i gale. Miał także własny program popularnonaukowy "Jak to działa?" w Jedynce. W 2018 roku audycja zniknęła z anteny, a Brzózka przestał być czołową postacią stacji. Co dzisiaj robi zapomniany prezenter TVP? 

Radosław Brzózka jeszcze dziesięć lat temu należał do najpopularniejszych twarzy Telewizji Polskiej. Prezenter prowadził śniadaniowe pasmo "Kawa czy herbata?", programy rozrywkowe i był wziętym konferansjerem, który m.in. prowadził galę na festiwalu w Opolu. Z czasem jednak jego popularność zaczęła gasnąć.

Brzózka prowadził już tylko program "Jak to działa?", w którym objaśniał tajniki nauki. Audycja była nadawana przez siedem lat, lecz w 2018 roku spadła z anteny. Następnie prezenter dosłał do prowadzenia teleturniej "Krzyżówka. Gra słów", lecz trudno powiedzieć, by program należał do ramówkowych hitów. Ostatecznie prezenter wypadł z obiegu i musiał poszukać sobie innego zajęcia.

Mateusz Pawłowski wraca do show-biznesu. Kacperek z "Rodzinki.pl" ma już 17 lat 

Radek Brzózka był gwiazdą TVP. Dzisiaj rozwija własny biznes

Mało kto wie, że Radek Brzózka studiowała na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i w przeszłości pracował jako programista. Nic dziwnego, że po latach spędzonych w telewizji postanowił zarabiać na naukowej pasji. Brzózka założył firmę zajmującą się organizowaniem naukowych obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży, chcących poszerzyć swoją wiedzę z takich dziedzin jak chemia, fizyka czy robotyka. 

Moim celem jest stworzenie miejsca, w którym młodzi ludzie będą inspirowani wiedzą i nauką. W którym eksperyment będzie naturalną formą zabawy. Chcę zachęcać dzieciaki do zadawania pytań i szukania odpowiedzi, do rozumienia świata i jego zmieniania - napisał Brzózka w mediach społecznościowych.

Zatem można powiedzieć, że były gwiazdor TVP zarabia na tym, co lubi najbardziej, a występy w telewizji są dla niego cennym, choć już niejedynym źródłem zarobku.

EN_01187140_0574
fot. TRICOLORS/East News
EN_00908731_8003
fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/EAST NEWS
EN_01184825_3728
fot. TRICOLORS/East News