Zamknij

Brzozowski o swoich szansach na Eurowizję. Liczy na finał? "Jesteśmy mocną drużyną"

18.05.2021 11:42
Rafał Brzozowski
fot. Beata Zawadzka/East News

Rafał Brzozowski reprezentuje Polskę na konkursie Eurowizji 2021. Specjaliści nie dają wokaliście zbyt wielu szans, a jak sam gwiazdor TVP ocenia swoje szanse? Postanowił odpowiedzieć fanom za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Rafał Brzozowski zyskał popularność, występując w 1. edycji "The Voice of Polan". Choć wydał pięć albumów studyjnych i podbijał listy przebojów utworem "Tak blisko", obecnie coraz mocniej kojarzony jest jako prezenter i osobowość telewizyjna niż pełnoprawny wokalista. Nie da się ukryć, że został jednym z największych gwiazdorów Telewizji Polskiej. Mogliśmy oglądać go w "Kole fortuny", a obecnie prowadzi show "Jaka to melodia?" oraz "The Voice Senior". Jednak przy aprobacie TVP Rafał postanowił przypomnieć, że przede wszystkim jest piosenkarzem. Będzie miał ku temu możliwość na oczach całego świata.

Eurowizja 2021: pierwszy półfinał. RELACJA na żywo i WYNIKI konkursu 18.05

Brzozowski dosyć niespodziewanie został reprezentantem Polski na tegorocznym konkursie Eurowizji. Choć singiel "The Ride" jest raczej nisko notowany, często krytykowany i wiele osób wróży Polakowi ostatnie miejsce, ten stara się nie tracić pozytywnego nastawienia i zapowiada świetny występ. Niestety, nie wiadomo jeszcze, czy wokalista będzie mógł wystąpić z powodu koronawirusa w polskiej ekipie. Rafał przebywa na kwarantannie i postanowił wykorzystać ten czas na rozmowę z fanami online. Przyznał, jak ocenia swoje szanse.

Rafał Brzozowski szczerze odpowiedział na pytania fanów. Jak ocenia swoje szanse na Eurowizji 2021?

Rafał Brzozowski podczas relacji live postanowił odpowiedzieć na pytania nurtujące fanów. Oczywiście tematem numer jeden był jego występ na Eurowizji 2021. Przyznał, że nie przejmuje się krytyką, choć przyznaje, że obecna sytuacja jest nie do pozazdroszczenia.

- To nie jest fajna sytuacja, kiedy jesteśmy naszykowani i staramy się z próby na próbę robić coś lepiej, a nagle dowiadujemy się, że musimy zostać w pokojach (...) Krytykę znoszę bardzo dobrze i nie czytam pewnych rzeczy. Dochodzą mnie słuchy, że czasami poziom żenady w niektórych portalach sięga dna. Mogę tylko się pośmiać. Strasznie was niepokoi, że pirotechnika jest. Używamy jej, ponieważ chcemy wykorzystać te wszystkie możliwości. Mogliśmy to wykorzystać tylko trzy razy, nie mieliśmy okazji sprawdzić tego dokładnie. Próby trwają bardzo krótko - ocenił.

Zapytany wprost, jak ocenia swoje szanse, Rafał tryskał optymizmem. Wbrew krytykantom, którzy wróżą mu ostatnie miejsce, uważa, że w jego zasięgu jest nawet półfinał.

- Jestem optymistą, myślę, że da się awansować do półfinału. Jesteśmy mocną drużyną, piosenka jest w klimacie eurowizyjnym i to jest po prostu to, co powinno być zrobione - podsumował.

Występ Brzozowskiego na Eurowizji 2021 zobaczymy już w czwartek 20 maja.