Zamknij

Rafał Cieszyński ma koronawirusa. "Nie było szans, żeby Rafał się przed wirusem uchronił"

16.10.2020 07:54
Rafał Cieszyński
fot. Mateusz Jagielski/ East News

Rafał Cieszyński ma koronawirusa. Aktor oraz jego żona Alżbeta Lenska przechodzą wirusa bezobjawowo. Alżbeta Lenska w rozmowie z serwisem Plejada.pl zdradziła, jak się czują.

Rafał Cieszyński i Alżbeta Lenska zarazili się koronawirusem. Najpierw Lenska poinformowała swoich fanów, że jest chora. Teraz w rozmowie z Plejadą zdradziła, że koronawirusa ma również jej mąż Rafał Cieszyński. Para przechodzi wirusa bezobjawowo, a jedyne objawy, z jakimi się zmagają to osłabienie.

"Jesteśmy razem, więc nie było szans, by Rafał się przed wirusem uchronił. Mamy to szczęście, że przechodzimy COVID-19 bezobjawowo. Towarzyszy nam co prawda osłabienie i brak sił, ale czujemy się dobrze"- zdradziła aktorka.

Alżbeta i Rafał przebywają obecnie w domu razem z dziećmi na izolacji. Gwiazda podkreśla, że bardzo na siebie uważali i stosowali się do wszystkich zasad bezpieczeństwa: dezynfekowali ręce, zasłaniali usta i nos, a w przestrzeni publicznej trzymali dystans.

Zobacz też: Uczniowie zostaną w domu? Schreiber w Radiu ZET: dziś będą decyzje 

Rafał Cieszyński i Alżbeta Lenska zarażeni koronawirusem. "Uważaliśmy na siebie"

"Uważaliśmy na siebie, chodziliśmy w maskach, a na próbach w teatrze zawsze byliśmy w przyłbicach" - podkreśliła Lenska.

Gwiazda zdradziła też, co myśli na temat koronasceptyków, którzy wciąż nie wierzą w pandemię, a na ulicach nie zasłaniają ust i nosa.

"Koronawirus istnieje, nie ma opcji, że go nie ma... Takie myślenie odbija się tylko na nas, na naszej pracy, ponieważ nie możemy teraz wyjść na scenę teatru, pojechać na plan. Konsekwencje lekceważenia wirusa są bardzo poważne, szczególnie dla osób z naszej branży. Na szczęście nasi koledzy z pracy bardzo dbają o swoje bezpieczeństwo i ciągle sobie wzajemnie powtarzamy: "Nie chodźcie na imprezy, noście maseczki, pamiętajcie, że pracujemy i kochamy to, co robimy, chrońmy się nawzajem"  - apeluje aktorka i podkreśla, jak ważne jest noszenie maseczek i dezynfekowanie dłoni.

RadioZet.pl. Plejada.pl