Zamknij

Rafał Szatan apeluje do premiera. Domaga się rekompensaty za niezagrane spektakle

06.11.2020 08:37
Rafał Szatan
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Rafał Szatan opublikował wpis skierowany do premiera Morawieckiego. Mąż Basi Kurdej-Szatan domaga się zwrotu pieniędzy za wszystkie spektakle i koncerty odwołane z powodu lockdownu. 

Rafał Szatan jest aktorem i wokalistą, którego można było zobaczyć w licznych spektaklach i musicalach. W przeszłości występował w zespole RH+, brał też udział w programach "The Voice of Poland", "X Factor", "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" i "Taniec z gwiazdami". Prywatnie artysta jest mężem aktorki Basi Kurdej-Szatan, z którą ma dwoje dzieci: 8-letnią Hanię i urodzonego niedawno syna Henryka.

Mąż gwiazdy "M jak miłość", podobnie jak spora część polskich artystów, znalazł się w trudnej sytuacji z powodu pandemii koronawirusa. Ze względu na wprowadzone obostrzenia odwołano spektakle, premiery i koncerty. Wielu pracowników sektora kultury straciło źródło dochodu i ledwie wiąże koniec z końcem. Na trudną sytuację finansową poskarżyli się ostatnio m.in. Natalia Niemen i Mariusz Czajka oraz Anna Mucha, która musiała odwołać premierę sztuki, w którą zainwestowała sporo pieniędzy. 

Natalia Niemen o problemach finansowych. Córka Niemena: "Tatuś nie zostawił mi kokosów"

Rafał Szatan apeluje do premiera Morawieckiego

W środę podczas konferencji prasowej premier ogłosił szereg nowych obostrzeń, mających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Morawiecki zdecydował m.in. o zamknięciu teatrów, kin i instytucji kulturalnych.

Nowy lockdown postanowił skomentować w sieci Rafał Szatan. Aktor nie krył emocji pisząc swój apel do szefa rządu, w którym domagał się zwrotu kosztów za odwołane wydarzenia. 

No i .... ****. Pograliśmy sobie spektakle i koncerty. Panie premierze, skoro rząd jest w stanie zrekompensować straty za kwiaty, to domagam się rekompensaty za niegrane spektakle i koncerty! Za wszystkie bilety, wszystkie straty związane z waszymi decyzjami! - napisał na Instastory. 

He... a kościoły nadal otwarte - dodał zbulwersowany artysta. 

W kolejnym poście mąż Basi Kurdej-Szatan zwrócił uwagę na innych pracowników teatrów, którzy przez decyzję rządzących również zostali pozbawieni pracy. 

W teatrach pracują nie tylko aktorzy. Teatry utrzymują mnóstwo osób, również ślusarzy, stolarzy czy elektryków; oświetleniowców, realizatorów dźwięku, obsługę sceny, bileterów, obsługę widowni, księgowych, kasjerów czy bufety - kucharzy i kelnerów. A teraz napisz tym wszystkim osobom, że mają zmienić zawód, tak jak mi to napisałaś/-eś jeden z drugim - zezłościł się Rafał Szatan. 

Były gwiazdor "M jak miłość" nie ma pracy. Zaskakujące, co zaoferowali mu internauci

rafal szatan 2
fot. Instastory:@rafal.szatan_this_is_m
szatan
fot. Instastory:@rafal.szatan_this_is_me