Zamknij

Rafał Szatan także zwolniony z TVP. Zemsta Kurskiego za wpis żony?

08.12.2021 21:23
Rafał Szatan
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Rafał Szatan miał okazję przez pewien czas grać w "M jak miłość" razem ze swoją żoną. Po tym, jak odtwórczyni roli Joanny Chodakowskiej została z hukiem wyrzucona z TVP po swoim głośnym wpisie na temat działań polskich pograniczników, kilka osób z obsady serialu także straciło pracę. Okazuje się, że dotknęło to także męża aktorki.

Rafał Szatan w serialu "M j ak miłość" grał muzyka Eryka. Choć jego postać pojawiała się w nielicznych odcinkach w 2018 i 2019 roku, to jednak nie było wykluczone, że bohater może powrócić. Wątek Eryka nie został drastycznie zamknięty, na przykład śmiercią w kartonach, dlatego Rafał Szatan miał otwartą drogę, by znowu zagościć w dwójkowym "tasiemcu". Okazuje się, że teraz szanse na to są już przekreślone.

Zobacz także: Doktor Quinn: aktorzy spotkali się po latach. Tak wygląda dziś Jane Seymour. Serialowy Sally odmieniony 

Rafał Szatan zwolniony z "M jak miłość". Zemsta Kurskiego za wpis żony?

Na krótko po tym, jak wybuchła "afera" ze wpisem Barbary Kurdej-Szatan i stało się jasne, że aktorka lada moment pożegna się z rolą Joasi, okazało się, że także kilka innych osób z obsady będzie musiało szukać sobie nowej pracy. Były to jednak osoby, które grały bohaterów powiązanych z postacią aktorki: Sławek Uniatowski, grający ukochanego Joasi, a także przybrany syn Asi, grany przez Feliksa Mateckiego. Zniknięcie tych postaci było w takiej sytuacji nieuniknione, bo wątki obu tych osób nie miały bez Joanny sensu.

Inaczej jednak jest z rolą Eryka, którego grał Rafał Szatan. W gruncie rzeczy nic nie stało na przeszkodzie, by jego wątek znowu pojawił się w scenariuszu. Teraz okazuje się, że jest to już niemożliwe. Jak dowiedział się serwis "Plotek", decyzja o tym, że mąż Barbary Kurdej-Szatan nie zostanie już uwzględniony w produkcji, zapadła krótko po tym, jak postanowiono usunąć jego żonę.

Rafał wcielał się w postać muzyka Eryka. I był w tej roli doskonały ze względu na swoje muzyczne umiejętności. Ostatnio jednak nie było pomysłu na jego wątek i teraz po zwolnieniu jego żony przez samego prezesa telewizji produkcja postanowiła już nie uwzględniać postaci Rafała Szatana w scenariuszu. Aktor już nie wróci na plan - informuje "Plotek", powołując się na osobę z produkcji.

Co więcej, decyzja ta jest bezpośrednio związana właśnie z zamieszaniem wokół Barbary Kurdej-Szatan.

Szefostwo TVP by tego nie zaakceptowało po aferze z Barbarą Kurdej-Szatan. Producenci nie będą się przecież narażać, muszą być lojalni wobec władz telewizji - dodał informator "Plotka".