Zamknij

Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda na starych zdjęciach. Tak wyglądali w młodości [FOTO]

10.07.2020 15:46
Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda
fot. JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News, Krzysztof Radzki/East News

Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda na starych zdjęciach z młodości. Jak obaj kandydaci na prezydenta wyglądali, zanim stali się znanymi politykami? Prywatne fotografie młodego Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego można znaleźć na ich profilach. Ciekawe, czy ich poznacie. 

Stare zdjęcia Rafała Trzaskowskiego zaskakują w równym stopniu co fotografie młodego Andrzeja Dudy. Obaj kandydaci na prezydenta mają obecnie 48 lata. W oczach wielu wyborców, a szczególnie damskiej części, uchodzą za przystojnych mężczyzn. Czy lata temu, zanim zaczęli karierę polityczną, również wyglądali tak korzystnie jak dzisiaj?

Odpowiedź przynoszą stare zdjęcia Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego udostępnione przez nich w mediach społecznościowych. Zarówno urzędujący prezydent, jak i włodarz stolicy podzielili się zdjęciami z prywatnego archiwum, na których można zobaczyć, jak Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski wyglądali w dzieciństwie oraz w latach wczesnej młodości. Na niektórych zdjęciach są nie do poznania! 

Małgorzata Trzaskowska ma siostrę bliźniaczkę. Pokazała zdjęcie z rodzeństwem [FOTO]

Rafał Trzaskowski w młodości - stare zdjęcia prezydenta Warszawy 

Rafał Trzaskowski urodził 17 stycznia 1972 roku w Warszawie. Jego ojcem jest wybitny pianista i kompozytor jazzowy Andrzej Trzaskowski. W Dniu Matki prezydent stolicy opublikował stare zdjęcie, na którym widzimy go z mamą, Teresą Trzaskowską z domu Arens, która zmarła w ubiegłym roku. Z pierwszego małżeństwa matki Rafał Trzaskowski ma przyrodniego brata, Piotra Ferstera - artystę i byłego dyrektora krakowskiej Piwnicy pod Baranami. 

Tak wyglądał Rafał Trzaskowski w czasach liceum. Jako nastolatek zgłosił się na wolontariat do biura stołecznego Komitetu Obywatelskiego "Solidarność". Pracował jako tłumacz języka angielskiego. Dzięki pomocy przy wizycie przedstawiciela stanu Michigan, Trzaskowski otrzymał zagraniczne stypendium. 

Flashback z czasów licealnych (dzięki grupie hej, hej Rej). Na wycieczce w Kazimierzu Dolnym 30 lat temu. Chyba to nie była herbata :-) Pozdrawiam wszystkich Rejaków! 

Rafał Trzaskowski z synem Stasiem. Od 2002 roku prezydent Warszawy jest żonaty z pochodzącą z Rybnika Małgorzatą Trzaskowską. Mają dwoje dzieci: 16-letnią Aleksandrę i 11-letniego Stanisława.

Andrzej Duda na starych zdjęciach. Jak prezydent wyglądał w młodości? 

Andrzej Duda przyszedł na świat 16 maja 1972 roku w Krakowie, gdzie również upłynęła mu młodość. W latach szkolnych należał do harcerstwa, które - jak podkreśla - ukształtowało w nim postawę patriotyczną. Pod koniec trzeciej klasy liceum, na imprezie urodzinowej kolegi, poznał swoją obecną żonę, Agatę Kornhauser-Dudę. Pobrali się w 1990 roku jeszcze podczas studiów. Pięć lat później przyszła na świat ich córka, Kinga Duda.

andrzej i agata duda
fot. screen YouTube/Andrzej Duda
duda nadrzejj
fot. screen YouTube/Andrzej Duda

Andrzej Duda w dzieciństwie. Urzędujący prezydent przyszedł na świat w rodzinie z tradycjami akowskimi i powstańczymi. Jego rodzice byli wykładowcami na Akademii Górniczo-Hutniczej. On sam wybrał jednak studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2005 roku 2005 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. W czasie studiów był zapalonym narciarzem - starował w Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim. 

Posłuchaj podcastu