Zamknij

Rafał Trzaskowski jako 8-latek zagrał w serialu

Redakcja
19.10.2018 09:26
Rafał Trzaskowski
fot. Instagram

W najbliższych dniach Rafał Trzaskowski walczyć będzie o fotel Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Okazuje się, że jako 8-latek zaczynał karierę aktorską. W sieci pojawiło się zdjęcie 8-letniego Trzaskowskiego, który grał wtedy jedną z głównych ról w serialu "Nasze podwórko".

"Nasze podwórko" – taki tytuł nosił popularny polski serial telewizyjny dla dzieci, zrealizowany w 1980 roku. Mało kto kojarzy, że w 5-odcinkowej produkcji w jedną z głównych ról wcielił się Rafał Trzaskowski. Polityk, kandydujący obecnie na stanowisko Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, grał tam Tomka. Kiedy realizowano serial, Trzaskowski miał zaledwie 8 lat. Kilka miesięcy temu polityk pochwalił się zdjęciem z planu "Naszego podwórka".

Rafał Trzaskowski: "Nasze podwórko" to rola życia

"To była rola życia: – pućki, arogancki wzrok i elitarna kurteczka od cioci z RFN. Pod trzepakiem bym się tak nie pokazał" - napisał. Teraz zdjęcie pojawia się w mediach wywołując spore zaciekawienie.

Serial "Nasze podwórko"

Produkcja zrealizowana została w roku 1980, a swoją premierę telewizyjna miała w sierpniu 1981 roku. W głównych rolach, poza 8-letnim Rafałem Trzaskowskim, wcielili się tam m.in.: Witold Pyrkosz, Anna Seredyńska, Agnieszka Ziętek, Tomasz Jastrun, Bożena Dykiel oraz Jan Pochyra. Trzeba więc przyznać, że Trzaskowski miał przyjemność zagrać z kilkoma świetnymi polskimi aktorami.

RadioZET.pl/SA