Zamknij

Ranking Forbes: Wersow i Friz najlepszymi polskimi influencerami

27.10.2021 13:21
Wersow i Friz
fot. Kamil Piklikiewicz/ East News

"Forbes" ogłosił listę najpopularniejszych influencerów. Na pierwszym miejscu znalazła się youtuberka Wersow, a tuż za nią jej życiowy partner - Friz z Ekipy Friza. Kto jeszcze zagościł w tym zestawieniu?

"Forbes" ogłosił listę 30 najbardziej wpływowych polskich influencerów. To właśnie te osoby zgarniają za sponsorowane posty najwięcej oraz wyznaczają trendy w polskim internecie.

Specjaliści z InfluTool wzięli pod lupę dokonania influencerów, którzy najlepiej poradzili sobie w trzecim kwartale 2021 roku. Ocenili rozmiar profili, autentyczność działań oraz odbiorców. Postanowili zastosować rozwiązanie na bazi autorskiego algorytmu, mierzonego przez Influencer Score, czyli poziom wpływu influencera, w jakim stopniu angażuje i wpływa na odbiorców.

Zobacz też:  Julia Wieniawa traci fanów? "Bilety nie sprzedają się"

Ranking Forbes: Wersow i Friz najlepszymi polskimi influencerami

Narzędzie realizuje wiele potrzeb, począwszy od wyszukiwania influencerów, przez ocenę ich autentyczności i wartości w social mediach, po końcową analizę efektów prowadzonej z nimi kampanii.

W rankingu "30 Najpopularniejszych polskich influencerów" znaleźli się celebryci, twórcy reklamowi, influencerzy oraz gwiazdy sportu. Pierwsze miejsce w rankingu uzyskała Wersow, czyli youtuberka Weronika Sowa. 25-latka jest członkinią Ekipy Friza, a prywatnie dziewczyną Friza.

Influencerka rozwija również swój brand odzieżowy. Z kolei drugie miejsce należy do Friza, czyli Karola Wiśniewskiego, który jest założycielem Ekipy Friza. Influencer rozwinął swoje kanały na YouTubie, stworzył również własny talent show, nawiązał też współpracę z firmą Koral. Współpracował również z parkiem rozrywki.

Z kolei na trzecim miejscu uplasowała się Anna Lewandowska, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Lewandowską obserwuje na Instagramie ponad 3,5 miliona osób i z powodzeniem rozkręca kolejne biznesy. Jest właścicielką cateringu dietetycznego oraz posiada własną aplikację.

W pierwszej dziesiątce rankingu Forbes znaleźli się również m.in.  Julia Wieniawa, Martyna Wojciechowska oraz Sylwia Przybysz.