Zamknij

Renata Kaczoruk o filmie "Nic się nie stało". Była partnerka Wojewódzkiego dołącza do pozwu przeciw TVP

Patrycja Chudolińska
21.05.2020 17:43
Renata Kaczoruk Kuba Wojewodzki
fot. Michal Wargin/East New

Renata Kaczoruk odniosła się do głośnego dokumentu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało". Celebrytka dołączyła do swojego byłego partnera, Kuby Wojewódzkiego i planuje pozwać TVP.

Dokument Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" wstrząsnął polskimi odbiorcami. W filmie poruszono sprawę sopockiej Zatoki Sztuki, w której miało dochodzić do seksualnego wykorzystywania nieletnich. Według twórcy dokumentu, w aferę zamieszani byli nie tylko "Krystek" i "Turek", ale także inne osoby związane z show-biznesem.

Po emisji "Nic się nie stało" przytoczono nazwiska celebrytów, którzy zdaniem Latkowskiego mieli gościć w lokalu. Wymieniono m.in. Adama "Nergala" Darskiego, Natalię Siwiec, Blankę Lipińską, Kubę Wojewódzkiego oraz jego ówczesną partnerkę, Renatę Kaczoruk. Większość gwiazd wystosowała oświadczenia, w których odcinają się od powiązań z aferą w Zatoce Sztuki. Twierdzą, że choć bywali w klubie, nie mieli pojęcia o skandalicznych wydarzeniach, które miały tam miejsce. Teraz głos w sprawie zabrała Renata Kaczoruk, była dziewczyna dziennikarza TVN.

Zobacz także: Borys Szyc o filmie "Nic się nie stało". Pokazał wiadomości, które wymienił z Latkowskim

Renata Kaczoruk o filmie "Nic się nie stało". Celebrytka wspiera Kubę Wojewódzkiego

Renata Kaczoruk była z Kubą Wojewódzkim przez 6 lat. Od momentu ich rozstania w 2018 roku celebrytka zniknęła z nagłówków portali i gazet. Teraz znów zrobiło się o niej głośno w związku z dokumentem Latkowskiego "Nic się nie stało". W mediach społecznościowych Renaty Kaczoruk pojawiło się oficjalnie oświadczenie.

- Obudziło mnie słońce i zapachu bzu. Budziłam się bezpieczna, uśmiechnięta, bez traumatycznych wspomnień. Jeśli tak pamiętasz swoje poranki z dzieciństwa, masz za co być wdzięczny każdego dnia. Tak czuję, myśląc o ofiarach pedofilów, przedstawionych w filmie Tomasza Sekielskiego i materiale Latkowskiego. Jestem wdzięczna rodzicom i Państwu, którzy uchronili mnie przed wykorzystaniem seksualnym, gdy byłam bezbronna. Chciałabym, żebyśmy mogli spać spokojnie, wiedząc, że kolejne pokolenia też rosną bezpieczne. Mówmy jednym głosem, w imieniu tych najbardziej bezbronnych. Bo ofiary tych wydarzeń są odsunięte na bok a ich traumy znowu WYKORZYSTANE... do zbudowania medialnej afery, publicznego oskarżania i wciągania w nią osób, które przyciągają uwagę mediów... Takich jak ja i mój były partner, z którym tworzyliśmy stabilny, trwający 6 lat związek i zatrzymywaliśmy się w "Zatoce sztuki" na obiad w przerwie w spacerze i wpadliśmy na otwarcie na dachu restauracji... Dziś obudziliśmy się oskarżeni i zmuszeni do tłumaczenia się. Łączenie nas z tragicznymi wydarzeniami, które miały tam miejsce jest skandaliczną manipulacją i próbą przyciągnięcia atencji widzów naszym kosztem. Nigdy nie mieliśmy nic wspólnego z osobami wskazanymi w programie ani też wiedzy na temat tamtejszych zdarzeń. Tak samo jak program nie ma nic wspólnego z walką o chronienie nieletnich… - zaczęła swój wpis Renata Kaczoruk.

Celebrytka uważa, że wykorzystywanie wizerunku gwiazd jest manipulacją. W oświadczeniu podkreśla, że ona i jej były partner nie mają nic wspólnego z aferą w Zatoce Sztuki. Kaczoruk dodała, że podobnie jak inne polskie gwiazdy zamierza pozwać TVP.

- Dziś jesteśmy parę lat starsi i już wiemy, czemu władzy służą wywołujące nasze emocje tematy. Bardziej niż obronę poszkodowanych, mają wywoływać burzę piaskową, przykrywającą pobłażanie w upolitycznionych wyrokach dramaty, które przez lata wydarzały się na plebaniach. Nie dajmy się wszyscy wmanewrować. Odmówmy ponurej zabawy Latkowskiemu w jego nieczystą grę, z zamówienia publicznego. I wyciągnijmy konsekwencje za to, czemu służą wydawane pieniądze z płaconych przez nas podatków... 2 mld zł na szerzenie nienawiści i PRZYKRYWANIE cierpienia dzieci skrzywdzonych i pozbawionych możliwości domagania się sprawiedliwości... Ich sprawy w całym kraju prokuratura umarza. Stańmy z nimi murem. Kuba, dołączam do Ciebie. I zachęcam wszystkich innych do tego samego. Wygrane od TVP przekażę na poczet Fundacji zwalczających takie przestępstwa - zakończyła Renata Kaczoruk.

RadioZET.pl/PCh