Zamknij

Richard Buckley nie żyje. Słynny dziennikarz i mąż projektanta Toma Forda zmarł w wieku 72 lat

21.09.2021 16:18
Richard Buckley
fot. Jordan Strauss/Invision/AP/East News

Dziennikarz Richard Buckley nie żyje. Mąż Toma Forda zmarł w wieku 72 lat. O jego śmierci poinformowała redakcja magazynu "Vogue", z którym zmarły był związany. Jak ujawniono, dziennikarz zmarł po długiej chorobie.

Richard Buckley nie żyje. Dziennikarz, który przez lata związany był z takimi słynnymi tytułami jak "Vogue", "Vanity Fair", "New York Magazune", czy "Women’s Wear Daily", zmarł w wieku 72 lat. O jego śmierci poinformował magazyn "Vogue", na którego stronie internetowej pojawił się krótki komunikat, związany z odejściem dziennikarza. Jak dowiadujemy się z oświadczenia. Buckley zmarł po długiej chorobie. Odszedł otoczony bliskimi: towarzyszył mu mąż - projektant tom Ford - oraz ich syn, Jack.

Zobacz także: Teresa Lipowska rozmawia ze zmarłym mężem. "Ja już niedługo będę z tobą”

Richard Buckley nie żyje. Dziennikarz i mąż Toma Forda miał 73 lata

"Richard Buckley, dziennikarz modowy, którego kariera rozpoczęła się w New York Magazine w 1979 roku i była kontynuowana w Women's Wear Daily, Vanity Fair, Mirabella i Vogue Hommes International, zmarł w niedzielę w Los Angeles. Miał 72 lata. Buckley był długoletnim partnerem projektanta Toma Forda" - czytamy w oświadczeniu na stronie "Vogue".

"Z wielkim smutkiem Tom Ford ogłasza śmierć swojego ukochanego męża od 35 lat, Richarda Buckleya" – podano w komunikacie. "Richard odszedł spokojnie w swoim domu w Los Angeles wczoraj wieczorem, mając u boku Toma i ich syna Jacka. Zmarł z przyczyn naturalnych po długiej chorobie" - poinformowano.

Mężczyźni poznali się w 1986 roku na pokazie mody. Jak potem stwierdzili, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Natychmiast stali się nierozłączni. Na krótko po tym u Buckleya zdiagnozowano nowotwór krtani. W 1989 roku dziennikarz przeszedł operację. Związek został sformalizowany w 2014 roku, a na krótko przed tym para dzięki surogatce powitała na świecie syna Jacka.

Richard Buckley i Tom Ford byli bardzo dobraną parą, choć słynny projektant był kilkanaście lat młodszy od dziennikarza. "Nasze oczy spotkały się i w ciągu miesiąca zamieszkaliśmy razem. Od tamtej pory jesteśmy nierozłączni" - powiedział o ich związku Ford.