Zamknij

Robert Janowski kończy 60 lat. Co teraz robi gwiazdor "Jaka to melodia"?

22.03.2021 16:40
Robert Janowski
fot. PIOTR BLAWICKI/East News

Robert Janowski, były gwiazdor teleturnieju "Jaka to melodia?", kończy 60 lat. Czym obecnie zajmuje się wokalista i prezenter, który poróżnił się z Telewizją Polską? Na szczęście po rozstaniu z TVP nie narzekał na zawodową nudę. 

Robert Janowski przez wiele lat uznawany był za czołowego prezentera telewizyjnego, zdaniem wielu osób wręcz najlepszego fachowca w tej kategorii. Medialną karierę rozpoczynał jako aktor i piosenkarz, choć nie każdy wie, że z wykształcenia jest weterynarzem. Pierwsze wokalne kroki stawiał w zespole Sekcja Z., ale największą popularność przyniosły mu występy z legendarnym Oddziałem Zamkniętym. Zachwycał także słuchaczy w musicalu "Metro", z którym wystąpił nawet na Broadwayu. Współpracował z wieloma polskimi teatrami, mogliśmy oglądać go między innymi w "Do grającej szafy grosik wrzuć" oraz oratorium "Świętokrzyska Golgota". Od 1994 roku wydał osiem solowych albumów, ostatni z nich "Najpiękniejsze melodie", ukazał się w 2018 roku.

Talent wokalny Janowskiego jest nie do przecenienia, jednak najwięcej fanów kojarzy go jako prowadzącego "Jaka to melodia?". Na antenie TVP prowadził muzyczny teleturniej przez 21 lat, dla wielu widzów będąc filarem show. Umiejętności wokalne i pozytywna energia uczyniły Roberta prezenterem niemal idealnym, świadczyć mogą o tym cztery statuetki Telekamer, w tym Złota Telekamera.

ZOBACZ TAKŻE:  Robert Janowski zmienił branżę i otworzył własny biznes. Zainspirowała go choroba żony  

Robert Janowski kończy 60 lat. Czym zajął się po odejściu z "Jaka to melodia"?

Odejście Janowskiego z "Jaka to melodia" po ponad dwóch dekadach dla wielu wiernych fanów było ogromnym szokiem. Do dziś część widzów uważa, że zastąpienie go najpierw Norbim, a obecnie Rafałem Brzozowskim, po prostu nie mogło się udać. Było jednak konieczne, ponieważ Robert poróżnił się z Telewizją Polską, do dziś nie kryje  gorzkich słów pod adresem TVP.

22 marca 2020 roku, Robert Janowski kończy 60 lat, choć ciężko w to uwierzyć patrząc na prezentera, który wygląda niezwykle młodo. Czy to przez fakt, że realizuje się w nowych projektach? Po odejściu z "Jaka to melodia" otrzymał angaż jako prowadzący nowego teleturnieju "Gra muzyka" w TV Puls, jednak program nie zyskał popularności. Nadal jednak możemy słuchać audycji radiowej prowadzonej przez Roberta. Artystycznie wokalista realizuje się, między innymi grając koncerty online, publikowane w serwisie YouTube.

Z okazji 60. urodzin życzymy gwiazdorowi powrotu do telewizji. Być może zgodnie z oczekiwaniami fanów, ponownie stanie się gwiazdą muzycznego formatu? Umiejętności z pewnością mu nie brakuje.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET