Zamknij

Robert Janowski skrytykował Telewizję Polską. Padły mocne słowa

22.06.2020 12:08
Robert Janowski skrytykował Telewizję Polską. Padły mocne słowa
fot. Instagram.com/ Robert Janowski

Robert Janowski przez wiele lat był prowadzącym popularnego programu TVP "Jaka to melodia"?. W 2018 roku gwiazdor rozstał się z Telewizją Polską. W rozmowie z serwisem Natemat.pl dziennikarz w ostrych słowach wypowiedział się o TVP i jej pracownikach.

Robert Janowski skrytykował Telewizję Polską. Padły mocne słowa

Robert Janowski od 1997 do 2018 roku prowadził w TVP znany i lubiany program "Jaka to melodia". W sierpniu 2018 roku stacja postanowiła odświeżyć formułę programu i zmienić prowadzącego, którym został Norbi, a następnie Rafał Brzozowski. Robert Janowski niedawno udzielił wywiadu portalowi Natemat.pl. W programie "Na Tematyka" nie szczędził ostrych słów Telewizji Polskiej oraz współpracownikom stacji.

"Pracując w danym środowisku, musisz zgadzać się pod ideami tego środowiska, więc pracując na Woronicza, podpisujesz się pod tym, co Woronicza sobą reprezentuje, co przekazuje ludziom, jak indoktrynuje, kłamie, manipuluje. Jesteś częścią tego aparatu kłamstwa i przemocy intelektualnej, czy pracujesz w śniadaniówce, czy prowadzisz imprezy, czy prowadzisz program. Jesteś tego częścią i tego syfu nie zmyjesz. Jeśli jesteś przyzwoity, to odchodzisz, a jeśli nie, to udajesz, że to cię nie dotyczy i że robisz swoje, nie jesteś politykiem. Ok, wybór należy od ciebie" - powiedział dziennikarz w rozmowie z Natemat.pl.

Robert Janowski krytykuje działania rządu

Robert Janowski w tej samej rozmowie skrytykował działania polityków. Również nie zabrakło cierpkich słów.

"To nie jest mój rząd, to nie jest mój premier, to nie jest mój sposób traktowania mojego kraju, to nie jest mój sposób szanowania trójpodziału władzy. Jestem bardzo silnym patriotą i zawsze chciałem, żebyśmy byli razem. To głupie, naiwne i pozytywistyczne, ale dawało mi to zawsze siłę i dumę, że Polacy mają taki potencjał, że mogliby robić wiele fantastycznych rzeczy"  powiedział Robert Janowski z rozmowie z Natemat.pl.

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl