Zamknij

Robert Kudelski podpisał międzynarodowy kontrakt. Sukces gwiazdora "Na Wspólnej"

25.09.2020 14:46
Robert Kudelski
fot. Bartosz KRUPA/East News

Robert Kudelski doskonale znany widzom między innymi z "Na Wspólnej", może świętować międzynarodowy sukces. Aktor, jako drugi Polak w historii, podpisał kontrakt z narodowym teatrem Francji.

Robert Kudelski to aktor doskonale znany wszystkim fanom serialu "Na Wspólnej". Pochodzący ze Zgierza aktor od 2003 roku nieprzerwanie wciela się w Michała Brzozowskiego, jedną z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów produkcji. Na swoim koncie ma jednak także wiele innych ról serialowych i teatralnych. Mogliśmy oglądać go między innymi w "Złotopolskich", "Klanie" czy "Na dobre i na złe". Poza aktorstwem dobrze radzi sobie także ze śpiewem, wystąpił w programie "Jak oni śpiewają", zdobył również pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Francuskiej.

Nie każdy wie, że Kudelski, choć najmocniej kojarzony z serialami, tak naprawdę silnie związany jest z działalnością teatralną oraz występami wokalnymi. Gwiazdor "M jak Miłość" ma na swoim koncie między innymi recitale poświęcone Edith Piaf czy Jacquesa Brela. Jego związek z Francją jest bardzo silny, a sam aktor opanował język francuski niemal do perfekcji. Okazało się, że otworzyło mu to drzwi do międzynarodowej kariery.

Łukasz Płoszajski w obsadzie "Na Wspólnej". Kogo zagra gwiazdor "Pierwszej miłości"?

Robert Kudelski z "M jak Miłość" podpisał międzynarodowy kontrakt

Jak poinformował "Super Express", Robert Kudelski będzie swoim talentem rozsławiał Polskę za granicą. Aktor w lipcu podpisał kontrakt z prestiżowym Comédie-Française, narodowym teatrem Francji. Jest się z czego cieszyć, bowiem do tej pory udało się to jedynie jednemu polskiemu aktorowi, doskonałemu Andrzejowi Sewerynowi. To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w zawodowym życiu Kudelskiego.

Polski aktor do tej pory pracuje w formule online, z powodu pandemii koronawirusa zmuszony jest do uczestniczenia w sieciowych próbach i nagrywania audiobooków. Ponadto czeka na zakończenie prac nad serialem, w którym otrzymał angaż. Opowiada on o watykańskich koteriach i zaplanowany na 6 odcinków, z powodu pandemii nie udało się zrealizować ostatnich dwóch. Kto wie, być może gwiazdor "Na Wspólnej" zostanie gwiazdą we Francji. Oczywiście trzymamy kciuki, aby tak się stało.