Zamknij

Robert Lewandowski szczerze o narodzinach dziecka i ojcostwie. „Początki były trudne”

Redakcja
26.11.2018 11:19
Robert Lewandowski szczerze o narodzinach dziecka i ojcostwie. „Początki były trudne”
fot. INstagram:@_rl9

Robert Lewandowski udzielił wywiadu, w którym szczerze opowiedział o narodzinach i wychowaniu córki. Nie wstydził się przyznać, że nie obyło się bez trudności i dużej dawki stresu. Zdradził też, czy myśli o kolejnym dziecku.

Robert i Anna Lewandowscy to jedna z najpopularniejszych par polskiego show-biznesu. Gwiazda światowej piłki nożnej i znana trenerka nieustannie są obserwowani przez rzeszę fanów. Sukcesy sportowe i komercyjne połączyli z rolą rodziców. W maju 2017 roku na świat przyszła ich córka Klara. O trudnościach związanych z porodem i o tym, jak ojcostwo zmieniło jego życie, Robert Lewandowski opowiedział w wywiadzie dla serwisu „Baby by Ann”, którego właścicielką i założycielką jest jego żona. Może dlatego piłkarz zdradził sporo szczegółów z życia prywatnego.

Robert Lewandowski opowiedział o narodzinach córki

W wywiadzie Robert szczerze przyznał, że musiał dojrzeć do roli ojca. Moment porodu, jako nowe życiowe doświadczenie, był dla piłkarza bardzo stresujący. Zwłaszcza że po urodzeniu córki Lewandowska musiała spędzić w szpitalu trochę czasu. Lekarze chcieli mieć pewność, że nie wystąpią żadne komplikacje.

– Rzeczywiście, poród był bardzo trudny, dla mnie to było wyczerpujące, a co dopiero dla Ani. Oczywiście wspierałem Anię, cały czas do niej mówiłem, ale widząc, ile ją to kosztuje, ile wysiłku i bólu, ogarniała mnie niemoc – opowiadał.

Lewandowski przyznaje, że wspólne przeżycie porodu bardzo wzmocniło jego i Annę jako parę. Zdradził również, że zostanie świadomym ojcem zajęło mu trochę czasu.

Robert Lewandowski
fot. Instagram:@_rl9

– Początki dla mnie – jak dla pewnie wielu mężczyzn –  były trudne. Bo my możemy pomagać, ale mimo wszystko ten kontakt na początku jest słabszy. Na początku to mama karmi, tata może przebrać, przewinąć, my naturalnie mamy ograniczone pole manewru. Dopiero reakcje dziecka powodują, że ta więź się buduje, staje się coraz silniejsza, bliższa. U mnie pewne i świadome ojcostwo pojawiło się wtedy, kiedy zacząłem funkcjonować z Klarą w domu. Wtedy uświadomiłem sobie, że coś się zmieniło. Na zawsze. Bo dziecko zmienia życie.

W wywiadzie dla „Baby by Ann” Lewandowski wyjawił także, że pragną z Anną, by ich córka miała rodzeństwo. Nie sprecyzował jednak, kiedy będą starać się o drugie dziecko. Pytanie dotyczące tej kwestii skwitował lakonicznym „czas pokaże”.

RadioZET.pl/MF