Zamknij

Lewandowski szczerze o wychowaniu córek. Klara zadaje niewygodne pytania? "To jest wyzwanie"

24.09.2021 08:19
Robert i Anna Lewandowscy
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/ EAST NEWS

Robert Lewandowski w wywiadzie zdradził szczegóły życia rodzinnego. Opowiedział między innymi o tym, jak różne od siebie są jego ukochane córki i na jakie niewygodne pytania musi odpowiadać. 

Robert Lewandowski to obecnie jeden z najpopularniejszych na świecie Polaków, czemu trudno się dziwić. Napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski i podpora niemieckiego klubu Bayern Monachium uznawany jest za jednego z najlepszych, a przez wiele osób za najlepszego piłkarza na świecie. Stawia się go obok takich gwiazd jak Ronaldo czy Messi, a nasz kapitan nie ma się czego wstydzić, przemawiają za tym doskonałe wyniki i liczne nagrody, dosyć powiedzieć, że znalazł się w księdze rekordów Guinnessa. "Lewy" bez wątpienia przejdzie do piłkarskiej historii, czym nie może pochwalić się zbyt wielu krajowych sportowców.

Robert sławę zdobytą na murawie przełożył na ogromną medialną popularność. Wraz z Anną Lewandowską tworzą jedną z najpopularniejszych polskich par, której życiem interesują się media na całym świecie. Małżonkowie są szczęśliwymi rodzicami dwóch córek, urodzonej w 2017 roku Klary i trzy lata starszej Laury. O tym, jak łączy życie zawodowe z wychowaniem pociech i jak pandemia koronawirusa wpłynęła na jego życie rodzinne, opowiedział w "Faktach po Faktach".

Robert Lewandowski szczerze o wychowaniu córek. Klara i Laura bardzo się od siebie różnią

Robert Lewandowski w wywiadzie zdradził między innymi, jak dużą zmianą w jego życiu było lockdown spowodowany pandemią koronawirusa. Miał wtedy zdecydowanie więcej czasu dla rodziny.

- Ja bardzo wspominam ten pierwszy lock down, który trwał parę tygodni i siedzenie w domu, dla mnie to było coś zupełnie nowego. Pierwszy raz od 12 lat nie myślałem o tym, że w weekend jadę na mecz, że za trzy dni znowu muszę gdzieś wyjechać, bo byłem skupiony tu i teraz dla rodziny - ocenił.

"Lewy" przyznał także, że zauważa różnice w charakterach córek. Klara ma być bardziej przebojowa, a Laura ostrożniejsza.

- Myślę, że Klara na pewno w jakimś stopniu tak. Laura myślę, że jest jeszcze trochę za mała, żeby to dokładnie docenić, ale są na pewno różne. Różnią się charakterami. Oczywiście nie wiem, jak to będzie za pół roku, za rok, dwa, może się to znów zmienić, ale zdecydowanie Klara jest dzieckiem, które się mało zatrzymuje. Lubi cały czas próbować czegoś nowego, jest cały czas chętna. Laura bardziej jest z tych spokojnych dzieci, ale to pytanie, co będzie dalej. Na pewno jest to wielka frajda, wielkie szczęście wracając do domu widzieć te uśmiechy na twarzach - opowiadał Robert.

Jak każdy ojciec, Lewandowski musi także odpowiadać na liczne pytania pociech, tym bardziej że popularność rodzi ich więcej niż zwykle.

- Oj tych pytań jest teraz faktycznie codziennie masa i na każdy temat, ale oczywiście Klara jest na takim etapie w życiu, że zaczyna się pytać, dlaczego ja sobie robię zdjęcia z osobami na ulicy, dlaczego do mnie podchodzą. (...) Czasami na wszystkie pytania nie znam odpowiedzi, muszę się zastanowić, ale to też jest taki okres, gdzie dziecko poznaje nowe rzeczy (...) Zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie jest też nic standardowego, jeśli twój tata gdzieś tam do końca nie może spokojnie przejść przez ulicę, gdzieś niezauważony. To jest dla nas też wyzwanie, żeby stąpać po ziemi, być normalnym. Bo oczywiście normalni jesteśmy, chociaż nie wiem, co to oznacza. Chcemy być osobami, które czują się dumne z tego co robimy, kim jesteśmy przede wszystkim - podsumował.

Wywiad dobitnie pokazuje, że Robert potrafi połączyć życie jednego z najpopularniejszych na świecie piłkarzy ze zwykłym, ale dającym ogromną radość i satysfakcję życiem rodzinnym.