Zamknij

Robert Makłowicz szczerze o "urwanych filmach" i piciu wódki. "Ja nie wiem, co to znaczy duża ilość"

04.08.2021 12:57
Robert Makłowicz
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER/ EAST NEWS

Robert Makłowicz, uwielbiany przez widzów dziennikarz kulinarny, szczerze opowiedział o piciu wódki. W rozmowie z fanami nie ukrywał, że zdarzyły mu się "urwane filmy", zdradził także, jaka powinna być idealna temperatura tego trunku.

Robert Makłowicz to ewenement w krajowym show-biznesie. Krytyk i dziennikarz kulinarny prawdopodobnie sam przed laty nie spodziewał się, że stanie się postacią na stałe wpisaną do popkultury. Ogromną popularność zawdzięcza serii programów kulinarno-podróżnicznych "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza" i "Makłowicz w podróży", gdzie prezentował widzom dania z całego świata, przy okazji przybliżając ciekawostki związane z krajem, w którym przebywał. Charakterystyczny głos, poczucie humoru i pasja do jedzenia - Makłowicz podbił serca widzów, stał się obiektem internetowych memów, a nawet piosenek i teledysków. Telewizja Polska w 2017 roku zerwała z nim współpracę, ale obecnie wielbiciele mogą oglądać jego autorski kanał w serwisie YouTube.

Gwiazdor stara się być w stałym kontakcie z fanami za pośrednictwem sieci. Podczas transmisji na żywo odpowiadał na pytania, po raz kolejny pokazując, że nie brakuje mu poczucia humoru. Jeden z internautów chciał wiedzieć, jaki jest stosunek Makłowicza, który jest wielbicielem wina, do  wódki. Krytyk kulinarny postanowił odpowiedzieć szczerze, przy okazji zdradzając swoje gusta dotyczące tego mocnego trunku.

Robert Makłowicz przyznał, że lubi wódkę? Szczerze opowiedział o mocnym alkoholu

Makłowicz przyznał, że obecnie nie pije wódki ze względu na temperaturę. Przyznał jednak, że doskonale zdaje sobie sprawę, że jest ona zakorzeniona w polskiej kulturze. Zdradził także, w jakiej temperaturze ma smakować najlepiej.

- Ja nie wiem, co to znaczy duża ilość wódki - zaczął Makłowicz - Dzisiaj, to nie lubię wódki bardzo, no bo proszę zobaczyć, jaka jest temperatura. No jak ja bym miał teraz pić wódkę? Chyba bym zwariował. Piję wodę (...) Wódka jest ważnym elementem naszej kultury. Co jest dla mnie ważne? Aby wódka nie była zmrożona. Dlatego że jak się ją zmrozi, to w ogóle nie czuć smaku, a wódka powinna mieć również swój smak. Trzeba ją mocno schłodzić, ale nie mrozić - ocenił.

Jak wiadomo, mocny alkohol w nadmiarze miewa przykre konsekwencje. Fani zaczęli dopytywać Makłowicza, czy zdarzyły mu się na tyle huczne imprezy, że doświadczył "urwanego filmu". Odpowiedź była jednoznaczna i niepozbawiona poczucia humoru.

- No rejczel - krótko odparł znawca kuchni świata.