Zamknij

Rodzina złożyła hołd Korze. Na domu artystki zawisł neon

Redakcja
19.12.2018 14:53
Rodzina złożyła hołd Korze. Na domu artystki zawisł neon
fot. Jan BIELECKI/East News

28 lipca odeszła Olga „Kora” Jackowska, wybitna polska piosenkarka, liderka zespołu Maanam. Rodzina artystki postanowiła oddać jej hołd w oryginalny sposób. Na jej domu zawisł neon. Co się na nim znajduje?

28 lipca 2018 roku pożegnaliśmy jedną z najpopularniejszych i barwnych artystek w naszym kraju. W wieku 67 lat, po ciężkiej walce z chorobą nowotworową zmarła Kora, liderka kultowej formacji Maanam. Podczas pogrzebu piosenkarki na warszawskich Powązkach żegnała ją nie tylko rodzina i przyjaciele, ale również wielu artystów, dziennikarzy, polityków oraz tłumy fanów. Jej śmierć to niepowetowana strata dla polskiej muzyki. Fani nieustannie wspominają jej dokonania artystyczne i zachwycającą osobowość. Jak informuje „Gala”, rodzina piosenkarki również postanowiła oddać jej hołd. Na jej domu na warszawskich Bielanach pojawił się neon.

Neon na domu Kory

„Miłość to wieczna tęsknota” to fragment tekstu piosenki Maanamu „Anioł” z albumu „Derwisz i anioł” z 1991 roku. To właśnie te słowa znalazły się na neonie, który zawisł na domu, w którym mieszkała Kora. Jego autorką jest artystka Paulina Ołowska. Jak wyjaśniła synowa Kory, to idealne miejsce na upamiętnienie jej postaci oraz dorobku artystycznego.

– Tu mieszkała, tu chodziła na spacery, tu nam gotowała... – podsumowała.

Wcześniej rodzina artystki postanowiła w trzeci miesiąc od jej śmierci umieścić na grobie Kory karmnik dla wiewiórek.

Neon upamiętniający Korę
fot. Instagram:@kahnazet

RadioZET.pl/gala.pl/MF