Zamknij

Rolnik szuka żony: TVP zareagowało na burzę wokół Józefa. Wydano komunikat

29.09.2020 11:20
Rolnik szuka żony
fot. materiały prasowe TVP

"Rolnik szuka żony 7" wzbudza coraz więcej emocji. Po ostatnim odcinku na 66-letniego Józefa spadła lawina krytyki. TVP usnęła post o rolniku i wydawała oświadczenie. 

Program "Rolnik szuka żony 7" od kilku tygodni wzbudza żywiołowe reakcje wśród widzów. Poczynania pięciorga uczestników pragnących znaleźć drugą połówkę w telewizyjnym show są szeroko komentowane na oficjalnych profilach programu oraz grupach fanowskich. Jednak po ostatnim odcinku "Rolnik szuka żony" poważnie zawrzało. Wszystko za sprawą zachowania 66-letniego Józefa, rolnika z województwa lubelskiego, który zaprosił swoje kandydatki na grę w kule. Widzom nie spodobała się zbytnia poufałość seniora, który rzucał frywolne komentarze i dotykał kobiety, wyraźnie je tym pesząc. Internauci nie zostawili na Józefie suchej nitki. Wulgarnych komentarzy było tak dużo, że musiało interweniować TVP.  

Józef z programu "Rolnik szuka żony 7" jest najstarszym uczestnikiem bieżącej edycji. 66-latek pochodzący z miejscowości Tarzymiechy Trzecie wzbudził kontrowersje już w pierwszym odcinku, gdy podczas przeglądania listów od kandydatek krytykował wygląd pań i odrzucał je czasem z błahych powodów. - Mógłbyś być trochę milszy - upomniała go w pewnym momencie Marta Manowska. Na pierwszym spotkaniu z wybrankami Józef popełnił szereg gaf, mimo to ujął część widzów prostodusznym usposobieniem. Rolnik poruszył serca publiczności wyznaniem o trudnych relacjach z rodziną, która się go wyrzekła

Rolnik szuka żony: Magda źle wybrała? Widzowie ostrzegają przed jednym z kandydatów

Rolnik szuka żony 7: TVP zareagowało na hejt wobec Józefa 

Po ostatnim odcinku na facebookowym profilu "Rolnika" oburzeni internauci rozpętali piekło.

Jak coś takiego można promować w telewizji. Zero szacunku dla kobiet. Widząc tak wulgarne zachowanie powinni mu w trakcie kręcenia programu zwrócić uwagę i poprosić o zmianę zachowania lub całkowicie wyrzucić go z programu - grzmieli na Facebooku internauci. 

Pod adresem Józefa posypało się tyle krytycznych komentarzy oraz wulgarnego hejtu, że musieli zareagować moderatorzy. Na początku usuwali obelżywe wpisy, a gdy to nie pomogło, zdecydowali się zamieścić krótki komunikat w komentarzach. 

Posty zawierające wulgaryzmy lub po prostu obraźliwe niezależnie od tego czy dotyczą Józefa, redakcji czy innych komentujących (co akurat zdarza się najczęściej) były, są i będą usuwane - brzmiało oświadczenie. 

Cenzurowanie tylko dolało oliwy do ognia. Widzowie stwierdzi, że TVP reaguje poniewczasie i mieli za złe produkcji, że ta nie ukróciła skandalicznego zachowania Józefa w czasie nagrywania zdjęć. 

Szkoda, że dopiero teraz reagujecie. 

Tak wam zależy na dobrym imieniu pana Józefa? Trzeba było podczas nagrań JEGO cenzurować - zwracali uwagę fani "Rolnika". 

Posłuchaj podcastu