Zamknij

Rolnik szuka żony: Łukasz Sędrowski jest oburzony decyzją rządu. "My chcemy godnie żyć"

15.10.2020 13:41
Łukasz Sędrowski
fot. Instagram.om/ Łukasz Sędrowski

Łukasz Sędrowski zabrał głos w sprawie ustawy "Piątka dla zwierząt". Projekt dotyczy m.in. zakazu hodowli zwierząt na futra z wyjątkiem królika oraz zakazu wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych. Ogranicza też ubój rytualny na potrzeby krajowych związków wyznaniowych. Ustawie sprzeciwiają się rolnicy, m.in. Łukasz Sędrowski z 5. edycji "Rolnik szuka żony".

Łukasz Sędrowski z 5. edycji "Rolnik szuka żony" zdradził, co myśli na temat ustawy "Piątka dla zwierząt". Uczestnik "Rolnika" obecny był na ostatnim proteście rolników, który odbył się 13 października w Warszawie.

"Nie dla piątki. Na barykady" - podpisał jedno ze zdjęć z protestu Łukasz Sędrowski. Zapytany przez portal Plotek.pl Łukasz Sędrowski, co myśli o ustawie "Piątka dla zwierząt", odpowiedział:

 "Ta ustawa wykończy polskiego rolnika, musi być skierowana do kosza. To jest niedopuszczalne, my chcemy godnie żyć, pracować, utrzymywać rodziny, nie potrzebujemy do tego żadnej pomocy. Wchodzenie do naszych gospodarstw i zabieranie zwierząt jest niedopuszczalne, tak nie robią normalni ludzie".

Zobacz też:  Rolnik szuka żony: Łukasz Sędrowski pokazał zdjęcie z młodości. Fanki w szoku: "Jaki ładny" [FOTO] 

Rolnik szuka żony: Łukasz Sędrowski zdradził, co myśli o ustawie "Piątka dla zwierząt"

Uczestnik "Rolnika" podkreśla jednocześnie, że niedawny protest rolników przebiegł bardzo pokojowo.

"Nie mieliśmy opon ani słomy, żeby je palić, nie chcieliśmy bałaganu w stolicy. Ale jesteśmy zdeterminowani, pokazaliśmy tylko odrobinę tego, co może spotkać wszystkie państwa, łącznie z blokadą całego kraju. Powtarzam - to tylko ostrzeżenie, my walczymy do końca"  - wyjaśnił Sędrowski.

Przypomnijmy, że 18 września sejm uchwalił nowelizację ustawy "Piątka dla zwierząt" dotycząca ochrony praw zwierząt. Wprowadza ona m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra z wyjątkiem królika, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych oraz widowiskowych. Ogranicza również ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych. Utrzymany z kolei ma być ubój rytualny drobiu.

RadioZet.pl/ Onet.pl/ Plotek.pl