Zamknij

Rolnik szuka żony: Marta pokazała niepokojący objaw. Badania mają wykluczyć poważną chorobę [FOTO]

08.06.2021 16:21
Marta i Paweł z "Rolnik szuka żony 7"
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Marta Paszkin z "Rolnik szuka żony 7" podzieliła się zdjęciami rąk i dostała masę wiadomości od zaniepokojonych obserwatorek. Internautki wyjaśniły dziewczynie Pawła Bodziannego, że taki objaw może zwiastować poważne choroby układowe. Marta postanowiła udać się na badania. 

Marta Paszkin była uczestniczką 7. edycji programu "Rolnik szuka żony", w którym zabiegała o względy Pawła Bodziannego, hodowcy szkockiego bydła z Dolnego Śląska. Obydwoje niemal od razu przypadli sobie do gustu, choć po mało wyrafinowanym żarcie z randką rolnik mało nie stracił szansy na związek z 33-letnią mieszkanką Warszawy. Na szczęście do finału wszystko zdążyło się poukładać i wkrótce Bodzianny i Paszkin zaczęli oficjalnie pojawiać się jako para. 

Przed paroma miesiącami Marta i Paweł brali udział w programie "Dance Dance Dance". Był to pierwszy poważny sprawdzian dla ich związku, ale stresujące występy przed wymagającym Agustinem Egurrolą nie zdołały popsuć rozwijającej się relacji. Jak zdradził w wywiadzie Paweł, w wakacje Marta planuje opuścić Warszawę i przeprowadzić się na Dolny Śląsk z córką. Para kupiła już mieszkanie, ale minie jeszcze trochę czasu, zanim się do niego wprowadzi. 

Rolnik szuka żony: Marta i Paweł kupili mieszkanie. Pokazali zdjęcie. "Wygląda bardzo źle" [FOTO]

Rolnik szuka żony: Marta Paszkin ma objaw Reynauda. Namawia do badań

Marta cały czas pozostaje w kontakcie z fanami na Instagramie. Ostatnio w jednej z relacji podzieliła się niepokojącym zdjęciem dłoni i wyznała, że cierpi na objaw Reynauda, czyli napadowy skurcz tętnic w obrębie kończyn, w wyniku którego palce stają się prawie białe. Przypadłość najczęściej nasila się pod wpływem zimna lub stresu, lecz tak jak u Marty, do ataku dochodzi niejednokrotnie bez uchwytnej przyczyny.

Gdy gwiazda "Rolnika" opowiedziała o swojej przypadłości, obserwatorki natychmiast poradziły jej wykonać szczegółowe badania. Objaw Reynauda może być bowiem sygnałem poważnych chorób, takich jak twardzina układowa czy toczeń rumieniowaty. Marta wzięła sobie wskazówki do serca. 

Jutro z rana przed pracą mam morfologię w kierunku wyeliminowania chorób typu twardzina i toczeń, bo jeden wynik badań, które już miałam, jest taki trochę na granicy. Trzeba to sprawdzić - powiedziała partnerka Bodziannego i udostępniła nazwę badania. 

Badajcie się dziewczyny (to chyba dotyka głównie kobiet). Reumatolog wystawi odpowiednie skierowanie - zaapelowała do swoich fanek.

A tak wyglądają palce Marty z objawem Reynauda. Spotkaliście się kiedyś z podobnym problemem?

Rolnik szuka żony: Magda Bator urodziła synka. Pokazała pierwsze zdjęcie z dzieckiem [FOTO]

MARTA!
fot.
MARTA pe
fot. Instastories:@marta_paszkin
MARTA rr
fot. Instastories:@marta_paszkin