Zamknij

Roman Polański oskarżony o molestowanie przez kolejną kobietę

Redakcja
23.10.2017 11:38
Roman Polański molestowanie seksualne
fot. EAST NEWS

Marianne Barnard to kolejna kobieta, która oskarża Romana Polańskiego o molestowanie seksualne. Artystka z Kalifornii ujawniła, że do molestowania doszło dwa lata przed skazaniem reżysera za gwałt na nieletniej. Domaga się usunięcia go z Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Na swoim profilu na Twitterze Marianne Barnard napisała:

"Roman Polański robił mi zdjęcia nagiej i w futrze na plaży w Malibu, miałam 10 lat"

1

Artystka w wypowiedzi dla "The Sun" przyznała, że na oskarżenie Polańskiego zdecydowała się pod wpływem głośnych oskarżeń wobec Harveya Weinsteina. 52-letnia dziś kobieta opisała, że do zdarzeń doszło w 1975 roku, kiedy jako 10-letnia dziewczynka udała się z mamą na plażę. Kiedy Polański spytał matkę, czy może jej córce zrobić zdjęcia, matka się zgodziła. Kiedy fotograf poprosił małą modelkę o zdjęcie góry kostiumu, zrobiła to. Jednak kiedy Polański poprosił o zdjęcie majtek, zaniepokoiła się, ale zauważyła, że matki nie ma w pobliżu. Twierdzi, że właśnie wtedy reżyser posunął się dalej i ją molestował.

Marianne Barnard wyznała, że od czasu tamtych wydarzeń ma klaustrofobię i cierpi na zespół stresu pourazowego. Chce, by Polański został usunięty z Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Sprawa Romana Polańskiego ciągnie się od wielu lat. W 1977 roku reżyser oskarżony został o zgwałcenie 13-letniej Samanthy Gailey po ówczesnym podaniu jej alkoholu i leków nasennych. Polański przyznał się do seksu z nieletnią, jednak w 1978 roku opuścił Stany Zjednoczone. Jak twierdzi w swojej autobiografii, to matka zgwałconej podsunęła mu córkę, by ta zdobyła angaż do filmu. Sama poszkodowana w 2008 roku wystąpiła o umorzenie postępowania dla dobra swojej rodziny.

W 2010 roku reżyser został oskarżony przez kolejną kobietę - aktorkę Charlotte Lewis. Oskarżyła Polańskiego o to, że w 1983 roku, kiedy miała wtedy 16 lat, wykorzystał ją seksualnie. Latem 2017 roku oskarżenia wytoczyła kolejna kobieta, o pseudonimie "Robin".

Marianne Barnard jest czwartą kobietą, która zarzuca Romanowi Polańskiemu wykorzystywanie seksualne.

RadioZET.pl/SA