Zamknij

Rozwód w rodzinie królewskiej. Wnuk Elżbiety II ogłosił koniec małżeństwa

15.06.2021 16:13
Peter Phillips i Autumn Kelly
fot. SplashNews.com/East News

Wnuk Elżbiety II Peter Phillips rozwiódł się z żoną Autumn Kelly. Małżonkowie potwierdzili w oficjalnym komunikacie, że ich 12-letnie małżeństwo zostało formalnie zakończone. Od trzech lat Peter i Autumn pozostawali w separacji. 

Brytyjska rodzina królewska przeżywa ostatnio trudny czas. W kwietniu królowa Elżbieta II pożegnała męża, księcia Filipa. Przedtem musiała zmierzyć się ze skandalem wywołanym przez Harry'ego i Meghan Markle, którzy wystąpili z rodziny królewskiej i wyprowadzili się do Stanów Zjednoczonych. W marcu para Sussex udzieliła wywiadu Oprah Winfrey, w którym postawiła w złym świetle królową i dwór. Sporo kontrowersji wywołała także druga ciąża Meghan Markle i imię, jakie otrzymała ich córka.

95-letnia monarchini niedawno cieszyła się z radosnej nowiny, którą przekazała jej wnuczka. Księżniczka Beatrice, spodziewa się pierwszego dziecka. Nie minął jednak miesiąc, a radość Elżbiety przyćmił kolejny rozwód w rodzinie. Jak poinformowały brytyjskie media, Peter Philips rozwodzi się z żoną Autumn. Syn księżniczki Anny wydal oficjalny komunikat potwierdzający formalne zakończenie swojego 12-letniego małżeństwa.

Wnuk królowej Elżbiety II Peter Phillips wziął rozwód  

Związek Petera i Autumn rozpadł się już jakiś czas temu. W 2019 roku małżonkowie zdecydowali się na separację. W lutym zeszłego roku para potwierdziła rozwód. Do dogrania były jednak kwestie formalne, m.in. podział majątku, alimenty i sprawy związane z opieką nad córkami: 10-letnią Savannah i 8-letnią Islą. W końcu w czerwcu 2021 roku Phillipsowie sądownie zakończyli małżeństwo. 

Zarówno Peter, jak i Autumn są zadowoleni z faktu, że rozwiązali sprawy polubownie, a dzieci zdecydowanie stoją na czele ich myśli i decyzji - czytamy w oświadczeniu. 

Syn księżniczki Anny i jego była żona poprosili o uszanowanie prywatności rodziny. 

Przyczyny rozstania Petera Phillipsa i Autumn Kelly nie są znane. Tabloidy spekulowały, że chodziło o nową miłość, ale rodzina kategorycznie zaprzeczyła. Peter i Autumn poznali się w 2003 roku podczas wyścigów Formuły 1 w Montrealu. Pobrali się pięć lat później. 

EN_01206771_0004
fot. i-Images / i-Images/EAST NEWS