Zamknij

Russel Crowe pokazał, jak pożary zniszczyły jego australijską posiadłość. Zdjęcia przerażają [FOTO]

Maciej Friedrich
23.01.2020 14:25
Russel Crowe pokazał, jak pożary zniszczyły jego australijską posiadłość. Zdjęcia przerażają [FOTO]
fot. AFP/EAST NEWS

Russel Crowe, jeden z największych gwiazdorów Hollywood, stracił w pożarach w Australii swoją posiadłość. W sieci opublikował zdjęcia, które mrożą krew w żyłach. Aktor zaapelował do walki ochronę środowiska.

Russel Crowe to australijski aktor, który dzięki wielu doskonałym kreacjom został jednym z najpopularniejszych gwiazdorów Hollywood. Poza "Gladiatorem", za rolę w którym Crowe otrzymał statuetkę Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, wymienić warto między innymi "Piękny umysł", "Informatora" czy "Pan i władca. Na krańcu świata".

Russel Crowe mocno zaangażował się w pomoc dla Australii, kiedy trawiły ją katastrofalne pożary. Aktor był przerażony tragedią, jaka spotkała jego ojczyznę. Ogień pochłonął także posiadłość gwiazdora.

Russel Crowe stracił posiadłość w Australii. Pokazał zdjęcia po pożarze

Pożary w Australii, które pochłonęły między innymi posiadłość Russela, były dla aktora wielkim dramatem. Zrezygnował z udziału w gali rozdania Złotych Globów, gdzie miał odebrać statuetkę dla najlepszego aktora serialowego. Nagrodę w jego imieniu odebrała Jennifer Aniston, która odczytała list od Crowe'a. Apelował on w nim między innymi o zwrócenie uwagi na środowisko naturalne, by uniknąć podobnych tragedii w przyszłości.

- Nie lekceważmy tragedii, która dzieje się w Australii. Jest ona spowodowana zmianami klimatu. Działajmy w oparciu o naukę i przenośmy nasze siły na energię odnawialną. Musimy szanować naszą planetę. W ten sposób wszyscy będziemy mieli przyszłość - napisał gwiazdor.

Crowe opublikował także na Tweeterze zdjęcia swojej posiadłości przed i po kataklizmie. Ogrom zniszczeń przeraża.

- Moje miejsce 10 tygodni temu, po tym, gdy zajęło się ogniem oraz tego poranka po weekendzie pełnym opadów - podpisał zdjęcie.

 Australia - jak pomóc, gdzie znaleźć zbiórki i jak wpłacić pieniądze? [POŻARY W AUSTRALII]

Russel Crowe
fot. Tweeter:@russelcrowe
Zagłosuj

Oglądałeś/aś "Gladiatora"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF